Kāpēc visi cilvēki nesaslimst ar COVID-19? Visa sāls, iespējams slēpjas gēnu līmenī

Pandēmijas  ietekme var būt dažāda: vairākas valstis stipri cieš no pandēmijas, citās – situācija ir mierīgāka. Daudzi cilvēki slimību pārcieš pat bez simptomiem, citi nonāk intensīvajā terapijā, bet vēl citi zaudē dzīvību.

Viens no iespējamiem izskaidrojumiem ir ģenētiskā predispozīcija vai pretestība. Iespējams, ka attiecīgā cilvēka DNS satur mutācijas, kas kavē vai – tieši otrādi – atvieglo vīrusa iekļūšanu ķermenī, vēsta portāls ria.ru.

Epidemiologs Andrea Ganns no Helsinku universitātes Molekulārās bioloģijas institūta martā aizsāka projektu, lai pētītu pacientus ar COVID-19 (COVID-19 Host Genetics Initiative). Tagad viņam ir pievienojušās 158 pētnieku grupas no visas pasaules, tostarp Krievijas.

Daži speciālisti analizē atvērto genomu datu bāzes, identificējot inficētus cilvēkus, citi vāc paraugus no pacientiem pandēmijas īpaši skartajos reģionos, vēl citistrādā ar DNS paraugiem, kas jau ir to rīcībā.

“Mēs lūdzām pacientiem, kuri veica ģenētiskos testus, atbildēt uz dažiem jautājumiem – vai viņi bijuši inficēti ar koronavīrusu, cik smaga viņiem bijusi šī slimība, vai bijuši riska faktori, kas sarežģīja tās gaitu.

Mēs plānojam apkopot apmēram simts tūkstošus anketu. Globālais mērķis ir zinātniska publikācija par to, kāda ir Krievijas iedzīvotāju ģenētiskānosliece uz inficēšanos ar koronavīrusu,” komentēja medicīniski ģenētiskā centra“Genotek” izpilddirektors Valērijs Iļjinskis.

Lasi vēl: Piemiņas koncerts televīzijas tiešraidē

Centrs izmanto mikroshēmas, kuras ieteicis konsorcijs “COVID-19 Host Genetics Initiative”. Tie ļauj vienlaikus nolasīt 650 tūkstošus genoma sekvenču – tās, kuras mainīgas vairāk nekā vienam procentam iedzīvotāju.

“Man nav zināms, ka kāds būtu izpētījis pietiekami daudz paraugu un izdarījis noteiktus secinājumus. Pagaidām viss apstājas pie spekulatīvām hipotēzēm bez reāliem eksperimentiem un statistiskās nozīmības pārbaudes,” uzsvēra Iļjinskis.

Avots:

ria.ru

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

 • <cite class="fn">Skolnieciņš LV</cite>

  2021. gada sākums ir smags pārbaudījumu laiks katram no mums. Daudziem šīs gads ir iesācies drūmi. Sakarā ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim, daudziem nāk prātā bēdīgas domas. Nevajag bēdāties, jo šīs grūtības ir īslaicīgas. Lai arī vakcinācija ar tādu ražotāju kovid-19 (covid-19) vakcīnām kā Moderna, Pfizer-BioNTech un AstraZeneca ir aizkavējusies, tomēr nezaudēsim cerību, tādēļ kā SARS-CoV-2 vīruss drīz tiks uzvarēts. Būsim apzinīgi. Turpināsim ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Nebūsim pārgalvīgi. Neriskēsim nedz ar savu, nedz ar tuvinieku dzīvību un veselību. Lietosim sejas maskas, mazgāsim un dezinficēsim rokas, kā arī ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Godāsim visvareno Dievieti Laimu. Pielūgsim likteņa Dievieti Laimu. Iekursim savas viensētas pagalmā rituālo ugunskuru par godu Dievietei Laimai. Ziedosim ugunskurā trīs saujas graudu un gabaliņu sviesta. Lūgsim Dievietes Laimas svētību sev un savai dzimtai. Mūsu mīļotā un cienītā Dieviete Laima ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Dieviete Laima ir palīdzējusi mūsu senčiem pārvarēt krīzes un nelaimes. Arī šoreiz Dieviete Laima nepametīs mūs nelaimē. Vajag tikai ticēt un no sirds lūgt viņas svētību. Lai visvarenā Dieviete Laima svētī katru no mums, kas viņai tic!
  Ar Laimas svētību, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #DievieteLaima #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #labklājība #veiksme #svētupe

Pievienot komentāru