Āboliņš ir lopbarības augs, ko plaši izmanto arī ārstniecības augu jomā. Tam ir ārstnieciskas īpašības, kas palīdz izārstēt daudzas slimības.
Āboliņu lieto, lai ārstētu redzes traucējumus, troksni ausīs, neirozes, depresiju, galvassāpes, garastāvokļa svārstības. Ārstēšanai jo īpaši tiek izmantota āboliņa sula.
Ārstnieciskā āboliņa sula
Sulas pagatavošanai izmanto visu veidu āboliņus. Augam nogriež ziedus, sasmalcina un ar presi izspiež no tiem sulu.
Tālāk sulu sajauc ar degvīnu proporcijā 1:3, lai to varētu ilgi uzglabāt un krājumu pietiktu visai ziemai. Ja ārstēšana notiek āboliņa ziedēšanas periodā, tad labāk iztikt bez alkohola un ņemt tikai svaigu sulu.
To gatavo šādi: āboliņa ziedus sasmalcina, var blenderī, tad 5 ēdamkarotes sagatavoto augu masu aplej ar glāzi ūdens istabas temperatūrā. Pēc 10 minūtēm sulu filtrē caur marli.
Neatkarīgi no tā, kurš sulas veids tiek pagatavots, uzsākot ārstniecības kursu, to vajadzētu lietot ne mazāk kā divus mēnešus. Piemēram, aterosklerozes profilaksei katru dienu jālieto 1-2 ēdamkarotes koncentrēta neatšķaidīta sula 60 dienas.
Āboliņa sula palīdz pret saaukstēšanos, normalizē temperatūru, mīkstina klepu, attīra elpceļus. Arī bronhīta, traheīta un pneimonijas gadījumā āboliņa sula ir lielisks palīgs. Īpaši smagos gadījumos varat lietot 1 ēdamkaroti āboliņa sulas līdz 7 reizēm dienā.
Īpaši noderīga āboliņa sula var būt sievietēm. Tā labvēlīgi iedarbojas uz sievietēm, kam ir sāpes menstruāciju laikā, ir dzemdes asiņošana, anēmija un iestājusies menopauze. Sievietēm jālieto 5 ēdamkarotes dienā āboliņa sulas 1 mēnesi.
Lasi arī: Kādus “kaimiņus” necietīs kaprīzās rozes
Gados vecākiem cilvēkiem āboliņa sula jāuzņem 1 tējkarote 5 reizes dienā 10 minūtes pirms ēšanas vienu mēnesi. Tas palīdzēs stiprināt sirds muskuli, mazinās kāju pietūkumu, varikozu vēnu sekas, poliartrītu, reimatismu.
Tikai daži cilvēki zina, ka šis ārstniecības augu līdzeklis noderēs arī tādām specifiskām slimībām kā alerģiska dermatoze, siena drudzis, angioneirotiskā tūska, saindēšanās ar sēnēm, smago metālu sāļiem un gāzēm.
Tāpat kā jebkuram citam, šim līdzeklim ir dažas kontrindikācijas. Āboliņa preparātu lietošana jāpārtrauc vēdera sāpju un caurejas gadījumā, nav vēlams to dzert ar noslieci uz sirds slimībām. Pļavas āboliņš ir aizliegts arī grūtniecēm.