Kādus “kaimiņus” necietīs kaprīzās rozes

Rozes ir viens no dārznieku iecienītākajiem augiem. Tām ir skaists izskats un simtiem krūmu iespēju. Bet ne viss ir tik vienkārši. Piemēram, peonijas un rozes nevar stādīt tuvu vienu otrai, nekas prātīgs tur nesanāks.

Patiesībā daudzi augi kaitē rožu labklājībai, un iesācēji dārznieki par to pat nezina. Tāpēc paskatīsimies uz “naidīgākajiem” kaimiņiem, kurus necietīs rožu krūmi.

Peonijas

Pārsteidzoši, ka peonijas kopā ar rozēm aug daudzās vasarnīcās un dārzos. Diemžēl šāda kombinācija ir katra dārznieka ļaunākā kļūda. Ja šīs abas kultūras tiek stādītas pārāk tuvu viena otrai, peonija sāks dominēt un apspiest rozes.

Tas novedīs pie rožu pumpuru vīšanas un sliktas krūma attīstības. Optimālais attālums starp šiem augiem ir vismaz 1,5 metri.

Agrīnie pavasara ziedi

Sniegpulkstenītes un krokusi izlien no zemes periodā, kad parasti notiek rožu apgriešanas procedūra.

Arī mazie sīpolu augi negatīvi ietekmē rozi. Ja dārznieks jau ir iestādījis tulpes vai hiacintes rožu krūmu tuvumā, tad viņam būs jāveic ikgadēja sīpolu izrakšana. Un tas galvenokārt ir stress rožu sakņu sistēmai.

Un turklāt pavasara sīpolu ziedi jāstāda atsevišķi. Tikai tāpēc, ka tiem ir vajadzīgs vairāk gaismas.

Begonijas, gladiolas, dālijas

Šos augus nevajadzētu stādīt rožu tuvumā divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, viņi pārvēršas par smagiem konkurentiem pārtikas jomā. Augu ziedēšanas periods sākas gandrīz vienlaikus, un rožu “pretinieki” uzvar visās frontēs, lielākoties tāpēc, ka šīm puķēm ir daudz lielāki ziedi nekā rozēm.

Lasi arī: Ātra metode kā sterilizēt burkas

Otrkārt, šīs kultūras ir jāizrok katru gadu. Un, kam no tā ir sliktāk? Rozēm. Pareizāk sakot, viņu sakņu sistēmai. Tāpēc šo augu tuvums rozēm nav ieteicams, ja jūs cenšaties izveidot ideālu dārzu.

Lilijas

Lilijas nav tik briesmīgas rozēm, cik rozes ir briesmīgas lilijām. Šīs  kultūras var viegli sākt konkurēt, un šajā gadījumā rozes būs daudz dominējošākas.

Savukārt rožu krūmi ir jāmulčē, un tos mulčē ar sapuvušiem kūtsmēsliem. Lilijai šī viela kategoriski nav piemērota, un tā saslims. Tāpēc rozes un lilijas nav ļoti labi kaimiņi.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru