Pilnā sparā rit sandaļu un zeķu sezona. No kurienes radās šī mode un vai tā var staigāt

Jauni vecā modes tendence – sandales ar zeķēm. Periodiski šī tendence atgriežas modes pasaulē un kļūst ļoti populāra. Pēc kāda laika tā atkal pāriet, un pēc 10 gadiem atkal atgriežas. Un šķiet, ka tāda mode parādījās tikai 20. gs. Bet, kā noskaidroja pētnieki, pat karaļi un faraoni nenoniecināja šādu kombināciju. Un šodien piedāvājam dodieties atpakaļ laikā un uzzināt šādas neparastas tendences vēsturi.

Sandales ar zeķēm ir izsmiekla iemesls jau vairākus gadus. Kāds uzskata šo kombināciju par smieklīgu un neveiksmīgu, savukārt kāds, gluži pretēji, izvēlas zeķes, kas atbilstu kopējā apģērba krāsai. Turklāt šī kombinācija nepalika nepamanīta gan sievietēm, gan vīriešiem. Un, ja vīrieši šādā tērpā liek mums pasmaidīt, tad sievietes izskatās stilīgi.

Taču šīs tendences vēsture sniedzas daudz tālāk par 20.gs. otro pusi padomju telpā. Pirms dažiem gadiem arheologi veica izrakumus Ziemeļjorkšīras reģionā un atklāja tur romiešu leģionāru apbedījumu vietas. Un, kā zināms, romieši ļoti mīlēja sandales un staigāja tikai tajās.

Četrpadsmit kapenēs tika atrastas šķiedras uz kājām, kas norādīja uz līdzību ar zeķēm. Zinātnieki ir ierosinājuši, ka šāds apģērbs aukstajā sezonā kalpoja romiešu leģionāriem kā aukstuma izolācija. Līdzīgas drēbes bija arī senajiem grieķiem un ēģiptiešiem. Un Tutanhamona kapā zinātnieki atrada lādi ar astoņdesmit apavu pāriem, un bija saglabājušies trīs pāri lina zeķu.

Nēsāt vai nenēsāt?

Bet, ja senajā pasaulē zeķes ar sandalēm bija apavu ziemas versija, šodien tādas vajadzības nav. Kāpēc cilvēki turpina valkāt zeķes ar sandalēm? Turklāt šis apģērba stils ir pārcēlies uz vasaras sezonu.

Izrādās, vīriešiem kājas mazāk svīst un neslīd sandalēs. Un viņi vienkārši jūtas ērti tā staigājot. Turklāt uz kājām nenokļūst putekļi un sīki oļi, kas staigājot rada diskomfortu un berzē pēdas. Un vīriešiem ļoti patīk komforts un ērtības. Tajā pašā laikā viņiem ir vieglāk katru dienu mazgāt zeķes nekā mazgāt sandales.

Mode ļoti mainās. Un zeķes vairs nav garderobes priekšmets, kas slēpjas zem biksēm un apavos. Šodien tas ir atsevišķs neatkarīgs elements, kas var kļūt par jūsu tēla izcilības pazīmi.

Lasi arī: Dāmas, pēdējais laiks ievākt pļavas āboliņu. Tas jums palīdzēs jūsu īpašajās dienās

Pareizi izvēlēta auduma struktūra, krāsa un izmērs var padarīt jūsu tēlu neaizmirstamu un stilīgu. Mūsdienās ir daudz modeļu ar visu veidu izdrukām, uzrakstiem un dekoriem. Zeķes ir dekorētas ar pērlītēm, mežģīnēm un daudz ko citu.

Tajā pašā laikā pareizi izvēlētas zeķes un sandales var lieliski papildināt elegantu tērpu. Bet baltas vienkāršas zeķes un sportiskas sandales joprojām ir neveiksmīga tēla kombinācija.

Protams, mode ir cikliska, bet stils ir individuāls. Katrs izvēlas savam dzīvesveidam, noskaņojumam un temperamentam atbilstošu garderobi. Tāpēc, valkāt zeķes ar sandalēm vai nē, tas ir atkarīgs no jums.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru