Berkshire naudas apjoms pieaug līdz 325 miljardiem ASV dolāru, Bafets pārdod Apple un Bank of America

Vorens Bafets un Berkshire Hathaway trešajā ceturksnī turpināja atteikšanos no akcijām, vēl vairāk samazinot līdzdalību Apple un palielinot naudas līdzekļu apjomu līdz rekordlielam 325,2 miljardu ASV dolāru apjomam.

Sestdienas ceturkšņa pārskatā Berkshire norādīja, ka vasarā tā pārdeva aptuveni 100 miljonus jeb 25 % Apple akciju, un tādējādi tās bija aptuveni 300 miljonu vērtībā.

Berkshire tagad ir pārdevusi vairāk nekā 600 miljonus iPhone ražotāja akciju 2024. gadā, lai gan Apple joprojām ir tās lielākais akciju turētājs ar 69,9 miljardiem ASV dolāru.

Kopumā tā pārdeva 36,1 miljardu ASV dolāru vērtas akcijas, tostarp vairākus miljardus ASV dolāru vērtas Bank of America akcijas un nopirka tikai 1,5 miljardus ASV dolāru.

Tādējādi šis ceturksnis bija astotais ceturksnis pēc kārtas, kad Berkshire bija neto akciju pārdevējs.

Omaha, Nebraskas štatā bāzētais konglomerāts pirmo reizi kopš 2018. gada otrā ceturkšņa arī neveica akciju atpirkšanu, un oktobra pirmajās trīs nedēļās akciju atpirkšana netika veikta.

“Berkshire ir plašākas ekonomikas mikrokosmoss,” sacīja Ņujorkas CFRA Research analītiķe Ketija Seiferta. “Naudas līdzekļu uzkrāšana liecina par “riska izslēgšanas” tendenci, un investori var bažīties, ko tas nozīmē ekonomikai un tirgiem.”

Berkshire A klases akcijas šogad ir pieaugušas par 25 %, savukārt Standard & Poor’s 500 ir pieaugušas par 20 %. Augošais novērtējums ir veicinājis dažu ieguldītāju bažas, ka daudzas akcijas ir kļuvušas pārāk dārgas.

Berkshire skaidras naudas daļa palielinājās no 276,9 miljardiem ASV dolāru jūnija beigās un vairāk nekā 10 reizes pārsniedz 30 miljardu ASV dolāru rezervi, ko Bafets ir apņēmies saglabāt.

Kopš 2016. gada Bafets nav veicis nevienu lielu veselu uzņēmumu iegādi savā 975 miljardus dolāru vērtajā uzņēmumā.

Sentluisas uzņēmuma Edward Jones analītiķis Džims Šanahans sacīja, ka naudas uzkrājumu palielināšanās “rada jautājumus par to, vai Bafetam šķiet, ka akcijas ir pārvērtētas, vai tuvojas ekonomikas lejupslīde, vai arī viņš cenšas uzkrāt skaidru naudu kādai lielai iegādei”.

Maijā Bafets teica, ka sagaida, ka Apple paliks lielākais Berkshire akciju ieguldījums, bet pārdošana ir lietderīga, jo 21 % federālā nodokļu likme peļņai, visticamāk, pieaugs.

Darbības peļņas kritums

Berkshire ceturkšņa darbības peļņa samazinājās par 6 % līdz 10,09 miljardiem ASV dolāru jeb aptuveni 7,019 ASV dolāriem uz vienu A klases akciju, kas neatbilda analītiķu aplēsēm par 7,611 ASV dolāriem uz akciju saskaņā ar LSEG IBES datiem.

Samazinājumu galvenokārt noteica apdrošināšanas zaudējumi no vecāku apdrošināšanas polišu parakstīšanas, apdrošināšanas atlīdzības saistībā ar septembrī notikušo viesuļvētru “Helene” un valūtas zaudējumi, ko radīja ASV dolāra kursa pieaugums.

Šie zaudējumi kompensēja Geico automobiļu apdrošinātāja rentabilitātes uzlabošanos, kur samazinājās negadījumu atlīdzību apjoms. Peļņa pieauga arī BNSF dzelzceļā, kas pārvadāja vairāk patēriņa preču, un Berkshire Hathaway Energy, kur samazinājās darbības izdevumi.

Seiferts sacīja, ka Berkshire jau ilgu laiku ir guvusi labumu no diversifikācijas, taču ceturksnī tā cieta no “daudzpusīga” vājuma.

Tas ietvēra ieņēmumu samazinājumu par 19 % kravas automašīnu pieturvietu ķēdē Pilot, kur samazinājās degvielas cenas un tirdzniecības apjomi. Berkshire arī norādīja, ka “gandrīz visos” tās mazumtirdzniecības uzņēmumos, tostarp vairāk nekā 80 automobiļu dīleru pārstāvniecībās, ir vērojams ieņēmumu samazinājums.

Tīrie ienākumi sasniedza 26,25 miljardus ASV dolāru salīdzinājumā ar 12,77 miljardus ASV dolāru lieliem zaudējumiem iepriekšējā gadā, atspoguļojot nerealizēto peļņu un zaudējumus no ieguldījumiem akcijās, piemēram, Apple.

Tas palielina neto rezultātu svārstīgumu, ko Bafets mudina investorus ignorēt un tā vietā koncentrēties uz darbības rezultātiem.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru