Pabeigta līgumu slēgšana ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu

Nacionālais Vese***as dienests (NVD) informē, ka ir noslēdzies līgumu slēgšanas process ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu Vese***as aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem 2018. gadā.

Šogad līgums noslēgts ar 1212 ģimenes ārstiem, savukārt attālākos lauku reģionos, kur ģimenes ārsta pieejamība ir apgrūtināta, valsts apmaksātus pakalpojumus nodrošinās 105 feldšerpunkti. Ārpus ģimenes ārstu darba laika 18 pieņemšanas vietās iedzīvotājiem tiks nodrošināti dežūrārstu pakalpojumi.

Par ārstu-speciālistu konsultāciju un tādu diagnostisko izmeklējumu kā rentgens, ultrasonogrāfija, magnētiskā rezonanse u.c. veikšanu, kā arī dienas stacionāra darbību un citiem ambulatorajiem pakalpojumiem kopā noslēgti 416 līgumi. Līgumu noslēgušas poliklīnikas, Vese***as centri, Slim**cas un citi ambulatoro pakalpojumu sniedzēji.

Pateicoties šogad piešķirtajam finansējumam, papildus plānoti vairāk nekā 380 tūkstoši ambulatoru konsultāciju un diagnostisko izmeklējumu. Plānots, ka daļai pakalpojumu kopš reformas uzsākšanas rindas saruks līdz pat 40 %.

Līgumu par valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšanu šogad noslēgusi viena jauna ārstniecības iestāde, līdz ar to turpmāk šo pakalpojumu kopumā nodrošinās sešās iestādēs.

Noslēgusies arī līgumu slēgšana ar 243 ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu. Šajās iestādēs tiek sniegti valsts apmaksāti zobārstniecības, zobu higiēnas un ortodonta pakalpojumi bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Līgumus par dažādu stacionāro pakalpojumu – vispārējās ķirurģijas, endoprotezēšanas, audu un orgānu transplantācijas operāciju u.c. – nodrošināšanu iedzīvotājiem ir noslēgušas visas 39 Slim**cas. To skaitā ir universitāšu, reģionālās, aprūpes un specializētās Slim**cas.

Kopumā valsts apmaksāto Vese***as aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai no valsts budžeta līdzekļiem šogad plānoti 704,7 milj. eiro, kas ir par 157,5 milj. eiro vairāk nekā pērn.

Informācija par ārstniecības iestādēm, kuras sniedz valsts apmaksātus Vese***as aprūpes pakalpojumus, ir pieejama vietnē www.rindapiearsta.lv. Reizi mēnesī tajā tiek publicēta ārstniecības iestāžu sniegtā informācija par paredzamo gaidīšanas rindu garumu pakalpojumu saņemšanai. Lai noskaidrotu aktuālo informāciju un veiktu pierakstu, pacientam jāsazinās ar konkrētās ārstniecības iestādes reģistratūru.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru