Lai iegūtu karaliski bagātu tomātu ražu, viens no svarīgākajiem faktoriem: kad sēt sēklas stādiem. Kā to izskaitļot?

Foto – Pexels

Ja laika apstākļi ir labvēlīgi, agros tomātus var baudīt jau jūlija pirmajā pusē. Tikai daži cilvēki zina, kad sēt tomātus stādiem, lai iegūtu karalisku ražu.

Tomātu audzēšana ir aizraujoša nodarbe, kas var sniegt ne tikai prieku, bet arī dāsnu un ļoti garšīgu ražu. Apkopojot pieredzējušāko dārznieku padomus, mēs pastāstīsim, kam jāpievērš uzmanība, sējot stādus, un kā noteikt, ka ir pienācis laiks to darīt.

Foto – Pexels

Viens no svarīgākajiem faktoriem ir dienas gaisma

Pieredzējuši dārzkopji iesaka sēt tomātu sēklas marta sākumā. Piemēram, ja 1. martā izmērcējāt sēklas, tad 5.-7. martā ir pienācis laiks sēt stādu sēklas. Tādējādi no marta vidus uz palodzes jau būs pietiekami daudz gaismas stādu attīstībai.

Lasi vēl: Pat nokaltuši stādi atgūs otro elpu līdz rītam: pārsteidzošs mēslojums tomātiem, paprikai, gurķiem un kāpostiem

Stādi kļūs spēcīgāki un aptuveni līdz maijam būs gatavi pārstādīšanai atklātā zemē. Tomēr, izvēloties stādīšanas laiku, ir svarīgi vadīties pēc laika prognozēm, lai izvairītos no stādu bojājumiem sala dēļ.

Foto – Pexels

Vēl svarīgi divi faktori – regulāra stādu laistīšana un barošana, kā arī jāpasargā augus no kaitēkļiem un slimībām. Ievērojot šos padomus, jūs varēsiet izaudzēt bagātīgu un garšīgu tomātu ražu.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru