Nekad nevajadzētu noslaucīt viedtālruņa ekrānu ar šīm lietām: tam ir nopietns iemesls

Ekrāns ir viedtālruņa neatņemama sastāvdaļa, ar kuru lietotājs regulāri mijiedarbojas. Šajā sakarā tas ir ātri pakļauts piesārņojumam, tāpēc tam nepieciešama regulāra kopšana un tīrīšana.

Bet ir noteiktas lietas, ar kurām noteikti nedrīkst tīrīt viedtālruņa ekrānu.

Papīra dvieļi

Papīra dvieļi ir ērti galda noslaucīšanai virtuvē vai roku noslaucīšanai, taču neizmantojiet tos viedtālruņa ekrāna tīrīšanai. Tāpat kā salvetes, tie atstāj šķiedras uz ierīces displeja, kas var negatīvi ietekmēt tā izskatu. Turklāt papīrs spēj pat saskrāpēt ekrānu, tāpēc šim nolūkam labāk izvēlēties mīkstākus materiālus.

Šķidrums logu tīrīšanai

Lai gan viedtālruņa ekrāns ir izgatavots no stikla, tas nenozīmē, ka to var droši tīrīt ar logu tīrīšanas šķidrumu. Daudzi sīkrīki ir aprīkoti ar īpašu aizsargpārklājumu, ko var sabojāt agresīvas ķīmiskās vielas. Izmantojot šķidrumu ar abrazīvām daļiņām, uz ekrāna var rasties nevēlami skrāpējumi.

Citas sadzīves ķimikālijas

Tualetes, virtuves vai flīžu tīrīšanai izmantot šķidrumus nav ieteicams arī viedtālruņiem. Šie sadzīves līdzekļi var bojāt ekrāna oleofobisko pārklājumu, par ko brīdina pat Apple savu iPhone ierīču kopšanas instrukcijās.

Kosmētikas noņemšanas līdzekļi

Daudzi kosmētikas noņemšanas līdzekļi satur skarbu ķīmisku vielu, piemēram, spirtu, kas kaitē ekrānam.

Džinsi un T-krekli

Apģērbu izgatavošanā izmantotajiem materiāliem bieži vien ir raupja tekstūra, īpaši džinsa audumam. Tīrot viedtālruņa ekrānu gar šāda materiāla biksēm, var viegli radīt skrāpējumus.

Lai gan šo metodi bieži izmanto, tā nav ieteicama, jo džinsu vai ciešo t-kreklu audums var sabojāt ekrāna oleofobisko pārklājumu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru