Kādi darbinieki Latvijā visvairāk pietrūkst? Nosauktas profesijas, kurās ir vislielākais to trūkums

Foto – Pexels

Valdība otrdien atbalstījusi grozījumus profesiju klasifikatorā, papildinot šo sarakstu ar tādām profesijām, kas šobrīd ir ļoti nepieciešamas darba tirgū.

Tā, piemēram, ir zināms, ka medicīnas nozarē ir kritisks cilvēku trūkums, tāpēc klasifikatorā iekļauta turpmāk būs iekļauta profesija “Operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājs”, kas vienlaikus paredzēts, ka būs arī ārstniecības atbalsta persona.

Lasi vēl: “Pilnīgi neticami, ka kas tāds var notikt Rīgas pašā sirdī!”: ļoti nepatīkams gadījums noticis pie Brīvības pieminekļa

Paredzēts, ka operatīvā transporta vadītāji apgūs speciāli izstrādātu mācību programmu, un tas dos viņiem tiesības asistēt arī ārstniecības personām nepieciešamības gadījumā.

Profesiju klasifikatorā papildinātas arī tādas profesijas kā medicīnas fizikas eksperts (radiācijas drošībā), būvju informācijas modelēšanas vadītājs, inženiersistēmu būvuzraugs, būvuzrauga palīgs, izmēģinājuma lidojumu inženieris, aerokosmiskais inženieris, ministra biedrs, programmatūras risinājumu vadītājs, lietotāju pieredzes dizainers, saskarsmes dizainers un dūla.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru