Glāze alus man palīdzēja atbrīvoties no sausās zāles mauriņā. Tagad tas viss ir koši zaļš!

Par zaļu, vienmērīgu un spilgtu zālienu sapņo ir jebkurš, kurš dod priekšroku laiskai atpūtai ārpilsētas mājā, nevis nodarbojas ar dārzkopību.

Tomēr zālāji pavasarī var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus. Protams, runa ir par brūnajiem plankumiem, kurus veido izkaltusi zāle.

Šādi plankumi pavasarī parādās dažādu iemeslu, bet izplatītākais no tiem ir pārāk liels slāpekļa daudzums augsnē. Īpaši bieži “miruši plankumi” parādās tajās mauriņa vietās, kurās mājas mīluļi nokārto savas mazās dabiskāsvajadzības.

Lai zāliens atkal priecētu acis, nav jādara nekas sarežģīts.Tev nav jāpērk mēslojums, nevajadzēs arī atkārtoti sēt zālīti. Situāciju glābs glāze alus un pacietība!

Kas ir jāpaveic?

Alus satur daudz barības vielu un fermentu, kas var ne tikai neitralizēt slāpekļa darbību, bet arī palielināt augsnes auglību. Jāuzlej alus uz izkaltušās mauriņa vietas, kas nekļūst zaļa, – tas ir viss, kas tev jādara!

Putojošā dzēriena daudzums, kādu nepieciešams izmantot,ir atkarīgs no izkaltušās zāles laukuma lieluma. Nelielam laukumam pietiek ar 0,3 litriem alus, bet tad, ja plankums ir liels, vajadzēs vairāk dzēriena.

Brūnie plankumi ir kārtīgi jāaplej ar alu. Ja ir gaidāms lietus, ar alu apstrādātā zāliena platība jāpārklāj ar plēvi. Rezultāti būs pamanāmi 5-7 dienas pēc putojošā dzēriena izmantošanas.

Lasi vēl: Ir nosaukta profesija, kas pasaulē būs pieprasītākā pēc pandēmijas krīzes. Varbūt laiks steidzami pārkvalificēties?

Bet, ja brūnais sausās zāles plankums ir iestāvējies, tā likvidēšana prasīs vairāk laika. Ja pēc nedēļas plankums nepazūd, ir vēlreiz jāveic tā aplaistīšana ar alu.

Bet kā tu cīnie sar sausiem plankumiem zālienā? Raksti komentāros!

Avots:

vk.com

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru