FOTO. “Kā ar šādām riepām var no vietas izkustēties?”: CSDD sarīko reidu uz Latvijas autoceļiem – paskat, ar kādām riepām ziemā pamanās braukt “letiņi”

Foto – CSDD/ Facebook.

Ceļu Satiksmes drošības direkcija (CSDD) publicējusi socvietnēs no vienas puses – komisku, no otras – bēdīgu, ierakstu, kas saucas – “pirmās savvaļas pīles uz ledus”.

“Transportlīdzekļu tehniskajās kontrolēs uz ceļiem mūsu kolēģi jau sastapuši un iemūžinājuši pirmās savvaļas pīles uz ledus. Piedāvājam ieskatīties šodienas TOP4 izlasē un atgādinām, ka iekļūšana šādā topā, īpaši ziemas laikā, ir bezatbildības paraugdemonstrējums.

Lai arī obligātais ziemas riepu periods Latvijā ir no 1. decembra līdz 1. martam, vasaras riepu saķeres īpašības strauji samazinās, gaisa temperatūrai esot jau +4 līdz +6°C, tādēļ pirms skaties kalendārā, paskaties pa logu.” – rakstīts publikācijā, kurai pievienotas vairākas fotogrāfijas no šīs dienas “savvaļas pīlēm”.

Lai arī vairums soctīklu lietotāji ir vienisprātis, ka braukšanas slidenos apstākļos ar šādām riepām ir bezatbildīga, atrodas arī tādi iedzīvotāji, kuri uzskata, ka teorētiski taču vēl nav 1.decembris, un ar “vasaras” riepām vēl drīkst braukt.

Komentētāji pie CSDD ieraksta raksta:

“CSDD, kad jums beidzot pietiks drosmes pieņemt likumu, kas vadītājiem pašiem liek būt atbildīgiem par to, ka uzstādītās riepas derīgas laikapstākļiem uz ceļa, nevis mistiskam datumam kalendārā? Citur Eiropā tā ir vadītāja atbildība. Ja ārā slidens, tad neskatoties uz datumu kalendārā, nerādies uz ceļa ar vasaras riepām, pretējā gadījumā – sods!”

“Likumā nevar grozīt, ka no 1.novembra? Kur problēma? Gadu no gada viens un tas pats…”

“Bezatbildība augstākajā mērā…”

“CSDD, teorētiski, taču, vēl drīkst braukt ar vasaras riepām?”

“Bezatbildības paraugdemonstrējums ir no valsts vīriem! Kamēr likums atļauj, brauks! Cik gadiem VĒL jāpaiet lai pieņemtu likumu, ka ziemas riepām ir jābūt jau no 1.novembra?!?! Apturat tos, kam 2mm vasarenes 30.novembrī un ceļš apledojis, un? Ko pateiksiet? Nokaunināsiet? Protams, ka jums nav nekādu tiesību to darīt, sodi un tikai BARGI sodi! Ar latviešiem diemžēl nav jēgas runāt, kamēr nav lielu sodu, tas neko nemainīs!”

“Kā ar šādām riepām var no vietas izkustēties?”

“Sods ar 4 nullēm, kā minimums, un vēlme braukt ar “lisām” riepām pazudīs.”

“Kā var atļauties braukt ar auto, bet ziemas riepas iegādāties normālas nevar… Es saprotu, ka Latvijā visiem ir grūti, bet nu šis jau ir pāri visam!”

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru