10 iemesli, kāpēc ir svarīgi ēst ābolus

Sāta sajūta

Šķiedrvielas, ar kurām bagāti āboli, palīdz ātri remdēt izsalkumu, bet vissvarīgākais ─ āboli palīdz kvalitatīvi sagremot un novērš ogļhidrātu pārvēršanos taukos, veicinot svara samazināšanos. Starp citu, šim nolūkam noder arī nelielais diurētiskais efekts, kas piemīt āboliem.

Lasi vēl: Kāpēc jūsu suns jūs laiza: 5 pārsteidzoši zinātniski iemesli

Tīra zobus

Pektīniem, ar kuru pilns ir ābolu mīkstums, piemīt baktericīdas īpašības, un tie burtiski var nodrošināt mutes dobuma higiēnu. Ābolu cietā miziņa arī masē un stiprina smaganas, stimulējot iekšējo asinsriti. Atceraties padomu: “Kad nav pa rokai zobu birstes, vienkārši apēd ābolu”? Tā ir simtprocentīga taisnība.

Izglābs jūs no avitaminozes

Starpsezonā, kad organisma pašu rezerves ir izsīkušas, āboli jau izsenis ir vitamīnu avots. Āboli ─ tas ir unikāls vitamīnu un minerālvielu komplekss. Papildus C vitamīnam tie satur A, K, E un B grupas vitamīnus, daudzus mikroelementus (varu, cinku, hromu, dzelzi, jodu, fluoru, selēnu u. c.) un makroelementus (magniju, kalciju, fosforu, kāliju, hloru, sēru).

Palīdz aknām un nierēm

Papildus tam, ka pektīni tiek galā ar holesterīna pārpalikumu, palīdzot aknām, ābolos esošā hlorogēnskābe izvada no organisma skābeņskābi (nevis tās organisko formu, bet vielmaiņas starpproduktu, kas pārmērīgā daudzumā var izraisīt nieru un urīnceļu darbības traucējumus). Šādas “ābolu detoksikācijas” vispārējais ieguvums ir nenovērtējams.

Atbrīvo no stresa

Visbeidzot, āboli ir vienkārši garšīgi. Svaigi pagatavotas ābolu šarlotes aromāts var likt aizmirst par visām problēmām, bet ābolu tēja nomierinās un palīdzēs aizmigt.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru