Kāpēc jūsu suns jūs laiza: 5 pārsteidzoši zinātniski iemesli

Mājdzīvnieku īpašnieki uzskata, ka tā ir mīlestības izpausme. Taču viņiem ir taisnība tikai daļēji.

Cilvēki iedalās divos tipos: “Fū, suns nolaizīja manu seju” un “Mmmm, mans sunītis nolaizīja manu degunu”. Suņu cilvēki, protams, attiecas uz otro.

Mājdzīvnieku skūpsti patiešām var būt mīļi. Bet vai tā vienmēr ir mīlestības un pieķeršanās izpausme? Eksperti to ir izpētījuši un nosaukuši vismaz piecus iemeslus, kāpēc suns laiza jums seju.

Tā ir mīlestība

Jā, jums ir taisnība. Tas ir pirmais un galvenais iemesls, kāpēc suns vēlas laizīt savu cilvēku, saka veterinārārsts Terenss Fergusons. Suņu skūpsti ne vienmēr ir patīkami, taču tas ir veids, kā mājdzīvnieki var paust savas jūtas – līdztekus lēkāšanai un astes vicināšanai. Suņiem nav veids, kā izteikt savu mīlestību un to, cik ļoti viņiem pietrūkst, tāpēc tieši šeit nāk palīgā sejas nolaizīšana.

Tā ir trauksmes pazīme

Kucēni var laizīt cilvēku, lai nomierinātos vai atpūstos. Gluži tāpat kā mazulis sniedzas pēc mīļākās mīkstās rotaļlietas vai segas, arī suņi sniedzas pēc sava saimnieka. Kurš cits var viņus mierināt? Starp citu, kucēniem ir lielāka nosliece uz sejas laizīšanu nekā pieaugušiem suņiem. “Viņi ir jauni šajā pasaulē un tikai mēģina visu saprast,” saka Fergusons. – ‘’Kucēniem nav roku, tāpēc Vini izmanto mēli.”

Kad suņi vēl bija savvaļas dzīvnieki, kucēni laizīja mātes seju, lai parādītu, ka ir izsalkuši. Tātad vēl viens iemesls ir tas, ka jūsu mājdzīvnieks var būt izsalcis.

Taču nebarojiet viņu uzreiz pēc samīļošanas. Viņš var izlemt, ka laizīšana ir vienīgais veids, kā iegūt ēdienu, un tad jūsu dzīvē būs vēl vairāk siekalu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru