Sociālais uzņēmums aicina iegādāties lietotas, bet kvalitatīvas lietas, nekā jaunus un lētus štruntus

Sociālais uzņēmums “Stufful” uzsācis kampaņu “Atgriez mantu dzīvē”. Tās vēstījums ir pavisam vienkāršs – neapaugt ar lietām, bet pārdot to, ko paši vairs nelieto, kā arī iegādātās lietas lietot ilgtspējīgi.

Foto – Pexels

Kampaņa aicina – priekšroka ir jādod kvalitatīvākām, bet lietotām precēm, nevis jauniem un lētiem štruntiem, kurus drīz pēc to lietošanas jau izmetam miskastē.

“Ikvienam no mums ir jāpiedalās cīņā pret klimata pārmaiņām. Visi zina par nepieciešamību šķirot atkritumus, un kādu labumu tas dod sabiedrībai kopumā. Nākamais solis – rīkoties, lai šie atkritumi neveidotos. Šķirošana un pārstrāde ir mazāk efektīva, ja to salīdzinām ar zero waste pieeju, kad atkritumi netiek radīti un nav jāpatērē resursi materiālu reģenerācijai. Daļēji to varam īstenot samērā vienkāršā veidā – iedzīvināt savā ikdienā tādus aprites ekonomikas principus kā preču atkārtota izmantošana, tālākpārdošana un koplietošana,” stāsta SIA “Stufful” dibinātājs Aleksandrs Margevičs.

Izveidotā lietotne “Stufful” ir pieejama Latvijā un to var lejupielādet bez maksas. Tajā apvienoti līdz šim ierastā veidā tradicionālie sludinājumi ar internetveikalu ērtībām un drošību.

Protams, ka mums katram mājās ir kāda lieta, ko mēs vairs nelietojam, bet varbūt kādam citam tā būs tieši vajadzīga?

Par lietotni informāciju var apskatīties šeit.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru