Notiek Zemessardzes izlūku nodaļu pārbaudes vingrinājums “Arona 2019”

No 26. līdz 28. aprīlim Zemessardzes 3.Latgales brigādes 55. kājnieku bataljona atbildības teritorijā norisinās Zemessardzes izlūku nodaļu pārbaudes vingrinājums “Arona 2019”.

Mācību mērķis ir pārbaudīt visu Zemessardze bataljonu izlūknodaļu zemessargu zināšanas un prasmes individuālā līmenī, kā arī spēju veikt uzdevumus nodaļas sastāvā.

Svētdien, 28.aprīlī mācības “Arona 2019”apmeklēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvedis Egils Leščinskis.

Zemessardzes izlūku vadu pārbaudes vingrinājums norisinās jau kopš 2014.gada, un šogad tajā piedalās 21 komanda no visiem Zemessardzes bataljoniem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā Pol***ja, Valsts Pol***ja vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Bruņotie spēki atgādina, ka militārajās mācībās ārpus poligona tiek izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Tie rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Tomēr arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru