Ņem vērā: No 3. marta Rīgā tiek slēgta 6. un 4. maršruta tramvaju satiksme, veiktas arī būtiskas izmaiņas citu transportu kustībā, tai skaitā nakts mikroautobusu maršrutos

Marta sākumā tiks veiktas izmaiņas vairāku Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos un kustības sarakstos. Diemžēl, daudziem rīdziniekiem šī informācija nav pieejama, jo tā ievietota tikai Rīgas satiksmes un Rīgas pašvaldības mājaslapās. Par drīzumā gaidāmajām izmaiņām sabiedriskā transporta pieturvietās nekāda informācija nav atrodama, tieši tādēļ, ja jūsu ģimenē ir kāds seniors, kas neizmanto internetu, bet ikdienā pārvietojas ar sabiedrisko transportu, aicinām viņu informēt par zemāk minētajām izmaiņām dažādos sabiedriskajos transportos.

Izmaiņas tramvaju kustībā un maršrutos:

 • No 3. marta 1. maršruta tramvaji maršrutā „Imanta – Jugla” brauks gar Centrāltirgu – abos virzienos. Saistībā ar to 4. tramvaja maršruts no šī gada 3. marta tiks slēgts. Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 3. martam pirmā reģistrācija tiks veikta 4. tramvaja maršrutā, būs derīgas braukšanai arī 1. tramvaja maršruta bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.
 • Salīdzinoši nelielas pasažieru plūsmas dēļ, no 3. marta tiks slēgts 6. tramvaja maršruts. Viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 3. martam pirmā reģistrācija veikta 6. tramvajā maršruta, būs derīgas braukšanai arī 1. un 11. tramvajā maršruta bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.
 • Tiks veiktas izmaiņas 5. tramvaja maršruta darba dienu kustības sarakstā. Ņemot vērā pasažieru priekšlikumus, rīta stundās tiks samazināts intervāls starp reisiem.
 • Tiks veiktas izmaiņas 11. tramvaja maršruta kustības sarakstā brīvdienās.

Izmaiņas trolejbusu kustībā un maršrutos:

 • 24. trolejbusa maršruts tiks slēgts.
 •  Līdz ar iepriekš minēto, 19. maršruta trolejbuss atsevišķos reisos veiks izbraucienu līdz a/s „Dzintars” apgriešanās lokam. Minētās izmaiņas dos iespēju nokļūt līdz a/s „Dzintars” un nodrošinās Ziepniekkalna mikrorajona iedzīvotāju ērtāku nokļūšanu līdz Ziepniekkalna kapiem.
 •  5. maršruta trolejbusi, braucot galapunkta „Paula Stradiņa Slim**ca” virzienā, turpmāk apstāsies pieturvietā „Tukuma iela” Mārupes ielā, nevis pieturvietā „Tukuma iela” Tukuma ielā.
 • Samērā mazas pasažieru plūsmas dēļ 20. trolejbusa maršruts tiks slēgts. Nokļūšanai uz Televīzijas centru Zaķusalas krastmalā, tiks atklāts jauns autobusu maršruts Nr. 59. Informējam, ka viena maršruta mēneša biļetes, kurām līdz 1. martam pirmā reģistrācija veikta 20. trolejbusa maršrutā, būs derīgas braukšanai arī 59. autobusa maršrutā bez reģistrācijas līdz mēneša biļetes derīguma termiņa beigām.

Izmaiņas autobusu kustībā un maršrutos:

 •  Tiks veiktas izmaiņas 6. autobusa maršruta kustības sarakstā brīvdienās, to labāk koordinējot ar 3.autobusa maršruta kustības sarakstu.
 • No 10. autobusa maršruta, braucot pieturvietas „Brūkleņu iela” virzienā, tiks izslēgta pieturvieta „Kurmenes iela” un pieturvieta „Kursīšu iela”.
 • No 48. autobusa maršruta tiks izslēgta pieturvieta „Gdaņskas iela”. Braucot Sarkandaugavas virzienā, no maršruta tiks izslēgta pieturvieta „Inčukalna iela”.
 • Tiks veiktas izmaiņas 58. autobusa maršruta kustības sarakstā darba dienās un brīvdienās.
 • Līdz ar iepriekš minēto, tiks veiktas izmaiņas 2. un 24. autobusa maršruta kustības grafikā darba dienās un brīvdienās, tos savstarpēji labāk koordinējot.

Citas izmaiņas:

Lai padarītu izdevīgāku pasažieru pārvadāšanu, no 5. marta sekojošos maršrutos pārvadājumus veiks „Rīgas satiksmes” apakšuzņēmējs ar mazākas ietilpības autobusiem un tiks veiktas sekojošas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā:
• 57. maršruta autobusi, brīvdienās, kad Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tiks organizētas izstādes, kursēs ar 30 minūšu intervālu. Pasažieriem savlaicīgi būs pieejama informācija par izstāžu datumiem. Izvērtējot pasažieru plūsmu, darba dienu kustības saraksts tiks papildināts ar diviem reisiem.
• Atsevišķus 34. maršruta autobusa reisus apkalpos mikroautobusi, kuri spēj piedāvāt pasažieru plūsmai atbilstošu ietilpību.

No 3. marta plkst. 00.00 pieņemts lēmums slēgt nakts satiksmes maršrutu N 8, tai pašā laikā tiks veiktas izmaiņas N4 maršrutā, un tas brauks apļveida maršrutā Centrs – Imanta – Zolitūde – Centrs. Turpmāk N10 maršruts kursēs uz Ziepniekkalnu caur Āgenskalnu. Plānots, ka pēdējais nakts satiksmes reiss no galapunkta Stacijas laukums/Centrālā stacija būs plkst. 04.00. No otra galapunkta uz pilsētas centru pēdējais nakts satiksmes reiss būs plkst. 03.30.

Ņemot vērā pārvadātāja – Pilnsabiedrības „Rīgas mikroautobusu satiksme” ierosinājumu, no 3. marta tiks veiktas izmaiņas 200., 214., 224., 237., 238., 241. un 263. minibusu kustības sarakstos.

Avots: facebook.com/pilsetacilvekiem/

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru