Latvijas karavīri un zemessargi piedalās militārajās mācībās “Kevadtorm 2019” Igaunijā

No 25. aprīļa līdz 11.maijam, Igaunijā aptuveni 500 Latvijas karavīri un zemessargi piedalīsies militārajās mācībās “Kevadtorm 2019” (“Pavasara vētra 2019”).

Starptautisko militāro mācību “Kevadtorm 2019” mērķis ir pilnveidot vienību spējas plānot un vadīt augstas intensitātes militārās operācijas daudznacionālā vidē.

Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1.mehanizētā kājnieku bataljona, Kaujas atbalsta bataljona, Kaujas nodrošinājuma bataljona, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona, Nodrošinājuma pavēlniecības, Militārās policijas, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.

Tāpat mācībās piedalīsies arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un Zemessardzes 3.Latgales brigādes karavīri un zemessargi, lai paaugstinātu Zemessardzes netiešās uguns kaujas spējas un pilnveidotu spējas plānot un izpildīt uzdevumus daudznacionālā vidē.

Militārās mācības “Kevadtorm” Igaunijā notiek jau kopš 2003.gada, bet sākot ar 2007.gadu tajās piedalās arī citu valstu bruņoto spēku karavīri, un Latvija bija pirmā valsts, kas uzsāka dalību šajās mācībās.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru