Iepirkumu vadītāju indekss, pamatojoties uz rūpnīcu vadītāju aptauju, decembrī noslīdējis līdz 50,1 no 50,3 iepriekšējā mēnesī, paziņoja Nacionālais statistikas birojs.
Ķīnas rūpnīcu darbība decembrī pieauga lēnāk, neskatoties uz nesenajiem stimulēšanas pasākumiem un pieaugošajiem tirdzniecības riskiem, liecina oficiālie dati.
Iepirkumu vadītāju indekss, pamatojoties uz rūpnīcu vadītāju aptauju, decembrī noslīdējis līdz 50,1 no 50,3 iepriekšējā mēnesī, paziņoja Nacionālais statistikas birojs. Tas bija trešais mēneša rādītājs pēc kārtas virs 50 — līmenis, kas norāda uz ražošanas aktivitātes paplašināšanos.
Saskaņā ar Capital Economics Gabriel Ng piezīmi, rūpnīcu aktivitātes samazināšanās bija saistīta ar “izlaides komponenta samazināšanos”.
“Tas nozīmē, ka izlaides cenas komponents samazinājās, kas liecina, ka saglabājas lejupvērsts spiediens uz cenām,” viņš teica.
Ķīna gatavojās dubultot atbalstu ekonomikai, kad draud ASV tarifi
Kopumā jaunu pasūtījumu apjoms pieauga līdz astoņu mēnešu augstākajam līmenim, savukārt eksporta pasūtījumu indekss pieauga līdz augstākajam līmenim pēdējo četru mēnešu laikā, ko, visticamāk, palīdzēja ASV importētāji, kuri steidzas pārspēt augstākos tarifus, ko nākamais ASV prezidents Donalds Tramps varētu noteikt Ķīnas precēm, par ko jau viņš ir izteicies vairākkārtīgi.
Tramps ir apņēmies noteikt 10% tarifus Ķīnas precēm, palielinot tirdzniecības riskus Ķīnai, kas ir pasaulē lielākā preču eksportētāja. Ķīna jau cīnās ar nestabilu ekonomiku, ko nomāc patēriņa samazināšanās un īpašumu krīze. Visticamāk, tuvākie trīs mēneši parādīs, ka attīstīties ASV politika attiecībā uz Ķīnu, un tas nešaubīgi ietekmēs Ķīnas attīstību.
Paralēlais iepirkumu vadītāju indekss nerūpnieciskajā sektorā, kas aptver būvniecību un pakalpojumus, pieauga līdz 52,2 punktiem, salīdzinot ar 50 punktiem novembrī.
Pasaules Banka pagājušajā nedēļā paaugstināja Ķīnas ekonomikas izaugsmes prognozes līdz 4,9%, taču brīdināja, ka mājsaimniecību un uzņēmumu uzticības samazināšanās, iedzīvotāju novecošanās, kā arī tādi jautājumi kā zems patēriņš un lielie parādi turpinās ietekmēt Ķīnas turpmāko izaugsmi.