Augstāki tarifi Ķīnas eksportam radīs pretēju efektu, un Ķīna var tikt galā ar šādu “ārēju satricinājumu” ietekmi, piektdien Pekinā sacīja augsta Tirdzniecības ministrijas amatpersona.
Atbildot uz žurnālista jautājumu par ASV ievēlētā prezidenta Donalda Trampa plānu ieviest 60% tarifus importam no Ķīnas, tirdzniecības viceministrs Vans Šouvens sacīja, ka tas “neatrisinās pašas Amerikas tirdzniecības deficīta problēmu”.
Vans sacīja: “Gluži pretēji, tas paaugstina cenas valsts importam no Ķīnas un citām valstīm,” atzīmējot, ka paaugstinātas cenas palielina inflāciju. Ķīna ir gatava runāt ar ASV, balstoties uz savstarpēju cieņu, lai gūtu labumu abām valstīm, sacīja Vans.
“Mēs uzskatām, ka, ja Ķīna un ASV spēs saglabāt stabilas, veselīgas un ilgtspējīgas attīstības tendences ekonomiskajās un tirdzniecības attiecībās, tas būs izdevīgi (ikvienam),” viņš teica.
Vans norādīja, ka Ķīnas kopējā ārējā tirdzniecība, ieskaitot importu un eksportu, janvārī-oktobrī sasniedza 36 triljonus juaņu (gandrīz USD 5 tn/€4,18 tn), kas ir par aptuveni 5% vairāk nekā tajā pašā periodā 2023. gadā.
Ķīnas valdošā partija cīnās, lai veicinātu izaugsmi
Neraugoties uz optimistisko vēstījumu, augstāku tarifu draudi, kas izriet no Trampa pirmās administrācijas laikā notikušajiem paaugstinājumiem un prezidenta Džo Baidena administrācijas papildu ievedmuitas nodokļu paaugstināšanai, draud palielināt Pekinas problēmas.
Ķīnas valdošā komunistiskā partija cīnās, lai atdzīvinātu izaugsmi un mainītu lejupslīdi nekustamā īpašuma tirgū, kā arī risinātu pieaugošos vietējo pašvaldību parādus un augsto nodarbinātības līmeni Ķīnas jauniešu vidū.
Saskaņā ar UBS šī gada sākumā publicēto analīzi, 60% nodeva Ķīnas importam varētu samazināt 2,5 procentu punktus jeb aptuveni pusi no Ķīnas prognozētās ekonomikas izaugsmes.
Piektdienas preses konferencē Vans un citas amatpersonas izklāstīja veidus, kā Ķīna veicina tirdzniecības paplašināšanu un atbalstu klimata pārmaiņu pārvarēšanai. Šādi pasākumi ietver muitas un vīzu prasību racionalizāciju.
Ķīna atļauj bezvīzu ceļošanu 29 valstu, tostarp Francijas un Vācijas, pilsoņiem, un ārvalstu viesu skaits, kas pandēmijas laikā ir samazinājies, šogad ir pieaudzis. No gandrīz 8,2 miljoniem ārvalstu viesu jūlijā-septembrī vairāk nekā puse ieceļoja, izmantojot bezvīzu kanālus, sacīja Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta amatpersona Tongs Sjujuns.