Slikts apgaismojums
Ja narcises stādīsiet dziļā ēnā, tās tikai veidos zaļo masu, bet ziedēt atteiksies. Tāpēc, ja pavasarī vēlaties apbrīnot maigos pumpurus, noteikti pārstādiet narcises uz saulainu vietu vai atbrīvojieties no priekšmetiem, kas rada ēnu.
Nepietiekami daudz ūdens
Pavasarī narcisēm ir īpaši nepieciešams mitrums, jo tās aug un veido pumpurus. Ūdens tām nepieciešams arī 1,5 mēnešus pēc ziedēšanas beigām. Lai gan šis augs tiek uzskatīts par sausumizturīgu un nepretenciozu, tieši šajā periodā tā laistīšanai jāpievērš īpaša uzmanība. Zemei jābūt mitrai līdz 30 cm dziļumā. Taču nepieļaujiet mitruma stagnāciju, lai saknes nepūst. Vasaras otrajā pusē narcises nav nepieciešams laistīt.
Nepiemērots klimats
Auksto un bezsniega ziemu dēļ sīpoli var aiziet postā, tāpēc no rudens labāk mulčēt augsni ar kūdru, sausām lapām vai zāģu skaidām. Ja ziemā nav aukstuma, arī tas nelabvēlīgi ietekmē narcises, jo pareizai sīpolu veidošanai ir nepieciešams vismaz īss aukstā laika periods.
Pelēkā puve
Ja ziedpumpuri nokalst, iespējams, narcises ir skārusi kaite, ko sauc par pelēko puvi. Tā attīstās blīva stādījuma un pārmērīga mitruma dēļ. Lai veiktu profilaksi, apsmidziniet stādījumu ar 0,5 % vara hloroksīda šķīdumu vai 1 % Bordo šķidrumu (10-12 dienu intervāls, izņemot ziedēšanas periodu).
Kaitēkļi
Ja sīpolus ir sabojājuši kukaiņi vai grauzēji, narcises vienkārši nespēs uzziedēt. Peles narcišu sīpolus grauž ne tik bieži, jo tiem ir nepatīkama smaka, bet kurmji var izraisīt bojāeju, paši negribot. Tie sabojā saknes, veidojot savas ejas pazemē. Ļoti kaitīgas narcisēm ir sakņu sīpolu ērces un sīpolu nematodes, kas izveido savas kolonijas puķu dobē.