Daudzi cilvēki zina, ka augsekas ir priekšnoteikums normālas ražas saglabāšanai.
Ja to atstāj novārtā, augsne kļūst nabadzīga.
Palielinās arī bīstamo patogēnu koncentrācija. Tomēr viss nav tik vienkārši. Ja, piemēram, kāpostiem vai ķiplokiem atrast jaunu dobi nav grūti, tad ar kartupeļiem viss ir daudz sarežģītāk. Šim kultūraugam tiek atvēlētas lielas platības, tāpēc ir problemātiski atrast alternatīvas iespējas.
Tomēr dārzkopības eksperti izceļ trīs labas metodes, kas var palīdzēt šajā situācijā.
Sakņu dārzeņu lapas
Ir svarīgi atcerēties, ka tās ieteicams likvidēt pirms kartupeļu novākšanas. Tās jānopļauj 14 dienas pirms ražas novākšanas.
Šīs lapas ir pieņemts dedzināt, jo tās var būt kaišu avots.
Siderāts jeb zaļmēslojums
Vispirms ir pieņemts stādīt dažādu šķirņu siderātus. Izvēle ir diezgan plaša. Pieredzējuši dārzkopji iesaka izmantot facēliju, auzas, lucernu, dažādu veidu pākšaugus, āboliņu un redīsus.
Jānogaida, līdz augi izaug līdz desmit centimetriem, un tie jānopļauj.
Lasi vēl: Kā saprast, ka kolēģis vai draugs tevi slepeni ienīst: nosauktas 6 galvenās pazīmes
Mēslojums
Bez kvalitatīva mēslojuma neiztikt. Kopšanas procesā bieži tiek izmantoti rūpnieciski universāli sastāvi, kas ir ļoti labs variants.
Ja augsne ir smaga, neiztikt arī bez kūdras. Tās patēriņš ir liels: uz vienu kvadrātmetru būs nepieciešams aptuveni divdesmit kilogrami.
Var iztikt arī ar klasiskajiem variantiem – kompostu un humusu. Šiem mēslošanas līdzekļiem ir nepieciešams spainis uz kvadrātmetru.
No rūpnieciskajiem mēslošanas līdzekļiem ir vērts pievērst uzmanību kālija sulfātam, dubultajam superfosfātam un amonija nitrātam.
Iespējams izmantot arī pelnus.