Jums var palīdzēt arī parasts kartupelis. To pārgriež uz pusēm, tad ar to noslauka skartās apavu vietas. Pēc tam apaviem ir jāizžūst. Pēdējais posms – tīrīšana ar speciālu suku, kas paredzēta zamšādas tīrīšanai.
Labākais veids, kā cīnīties ar sāls nogulsnēm, ir profilakse
Kā jebkurā gadījumā, labāk ir novērst šo problēmu, nekā cīnīties ar jau radušajām sekām. Profilaksei (ādas un nubuka apaviem) var izmantot šādu ļoti efektīvu metodi.
Pēc iegādes zābakus nekavējoties apstrādājiet ar speciālu aerosolu, tas var būt jebkura ražotāja, svarīgāk ir tas, cik rūpīgi jūs to uzklāsiet uz apaviem. Īpašu uzmanību pievērsiet pirkstgaliem, šuvēm, saliekuma vietām. Tālāk apavi ir jāizžāvē istabas temperatūrā (nevis zem radiatora!) Naktī ar birstīti uz virsmas jāuzklāj ciets krēms. No rīta to var ieziest, tas ļaus līdzeklim izveidot labu aizsargplēvi.
Pēc pastaigas sniegputenī šādi apstrādātus ādas zābakus pietiks vienkārši nomazgāt ar ūdeni. Nosēdumi būs labi nomazgāti.
Arī zamšādas zābaki var iegūt savu profilaksi sāls nogulšņu parādīšanās novēršanai.
Pirmkārt, neaizmirstiet par impregnēšanas līdzekļiem. Uzklājiet tos uzreiz, pēc tam labi nosusiniet. Otrkārt, nelietojiet zamšādas apavus, ja ārā ir 0 un vairāk, viss apkārt kūst un tek… Diemžēl, lai gan zamšādas apavi ir skaisti, tie nevar pretoties mitrumam, sālim un sniegam.