Kā atbrīvoties no laputīm uz rozēm: labākie līdzekļi, kas nemaksā dārgi

Katram dārzniekam liels rožu krūms ir sava veida atzinība par viņa pūlēm, tā saucamā kvalitātes zīme. Bet fakts ir tāds, ka roze ir ļoti kaprīzs augs, kas prasa īpašu kopšanu un dziļas zināšanas.

Un, ja dārzniekam uz zemes gabala ir vesels rozārijs – tas nozīmē, ka savā lietā viņš ir sasniedzis visaugstāko prasmju līmeni.

Kāds ir rozes apdraudējums no laputīm?

Laputis ir parazīti. Tās izsūc no rozes visas sulas, kas neizbēgami noved pie zieda bojāejas.

Laputis izplatās pietiekami ātri, un, ja jūs nesāksiet ar tām cīnīties uzreiz pēc atklāšanas, krūmu būs grūti glābt.  Turklāt tas var inficēt citus krūmus.

Ja runājam par puķēm, jo īpaši par rozēm, lapgrauži iznīcina lapu plātnes, un augs nokalst. Ja laputis uzbrūk augļu krūmiem olšūnu veidošanās laikā – labākajā gadījumā jūsu dārzs nedos ražu, sliktākajā – pēc ilgstošas nīkšanas krūms aizies bojā.

Ko darīt, ja uz rozēm parādās laputis – galvenie cīņas līdzekļi

Ja nezināt, kā iznīcināt laputis uz rozēm, sāciet ar vienkāršāko – ar smidzināšanu. Jūs varat izmantot gan tautas līdzekļus, gan rūpnieciskos, viss ir atkarīgs no jūsu finansiālajām iespējām un situācijas nopietnības. Vadieties no tā, ka laputis uz rozēm – tā ir problēma, kas prasa tūlītēju rīcību.

Jautājumā par to, ar ko labāk ārstēt rozes no laputīm, pieredzējuši dārznieki min vairākus veidus:

Lasi vēl: Kā uzturs ietekmē suņa garastāvokli

Soda ir lielisks veids, kā cīnīties ar laputīm. 4 ēdamkarotes sodas atšķaida 5-6 litros istabas temperatūras nostādināta ūdens un apsmidzina augu. Tomēr ņemiet vērā, ka soda no laputīm uz rozēm palīdzēs tikai tad, ja šķīdums ir pareizi atšķaidīts.

Mājsaimniecības ziepes ir laba un samērā budžeta ziņā draudzīga metode. Ziepes ir jāsarīvē un jāatšķaida ar ūdeni istabas temperatūrā proporcijā 3:10. Tas nozīmē, ka 300 gramiem ziepju būs nepieciešami 10 litri ūdens. Kad ziepes ir pilnībā izšķīdušas ūdenī, izsmidziniet iegūto šķīdumu uz auga. Pēc dažām dienām procedūra jāatkārto.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru