Iespējams tagad mēs mežos varēsim vairāk meža cūku līķus atrast

Rīga, 7.marts, LETA. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir pārtraucis meža cūku līķu un blakusproduktu transportēšanu, un aicina medniekus aprakt vai sadedzināt nomedītās meža cūkas, kurām laboratoriski apstiprināts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), liecina informācija PVD mājaslapā.

PVD informē, ka līdzšinējā kārtība, kuras mērķis bija samazināt ĀCM cirkulāciju dabā un nepieļaut tās tālāku izplatīšanos, paredzēja atrastās beigtās meža cūkas turpat mežā aprakt, savukārt nomedītās ĀCM pozitīvās meža cūkas transportēt līdz speciālam konteineram un pēc tam iznīcināt.

Saskaņā ar dienestā sniegto informāciju, Eiropas valstu nolīgums par bīstamo kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu (ADR) paredzēja dzīvnieku blakusproduktus, kuri satur vai var saturēt slimību ierosinātājus, tajā skaitā ĀCM, pārvadāt sertificētā autotransportā, ko var darīt speciāli apmācītas personas. Taču tā kā autotransporta sertificēšana un personāla apmācības prasa papildus resursus, PVD šobrīd nevar to izpildīt, tādēļ ir pārtraucis ĀCM pozitīvo meža cūku līķu transportēšanu.

Vienlaikus PVD uzsvēra, ka joprojām ir spēkā līdzšinējā kārtība medniekiem nomedīto meža cūku paraugus nodot laboratoriskajai izmeklēšanai, lai konstatētu vai tā nav inficēta ar ĀCM.

PVD aicina medniekus atrastās beigtās un arī nomedītās meža cūkas, kas ir laboratoriski ĀCM pozitīvās, iznīcināt uz vietas, aprokot vai sadedzinot, līdz tiks rasts risinājums ĀCM ierosinātāja cirkulācijas apkārtējā vidē samazināšanai, par ko valdība plāno lemt nākamnedēļ.

Tāpat dienestā atgādina, ka arī turpmāk mednieks par katru iznīcinātu, atrastu beigtu vai nomedītu ĀCM pozitīvu meža cūku varēs saņemt samaksu.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">za</cite>

    ak medniekiem par to maksā tāpēc nekā neizdodas apkarot 😀
    samaksai ir nauda, nekam nevajadzīgām vakcīnām ir nauda, bet inficētu līķu likvidācijau un saistošajiem pasākumiem nav naudiņas… latvijas paradoksi

Pievienot komentāru