Digitalizācijas darbnīcas – veids, kā efektīvi atrisināt nozaru uzņēmumu biznesa problēmas

Šī gada 16.aprīlī noslēdzās pārtikas nozares digitalizācijas darbnīcas jeb X-industriju hakatons, kas norisinājās no 19.marta līdz 16.aprīlim. Šajā digitalizācijas darbnīcu pasākumu ciklā līdztekus klasiskajam X-industriju hakatonam paralēli norisinājās MINI X-industriju hakatons, kurā IT uzņēmumu jomas profesionāļi konsultēja pārtikas nozares uzņēmumus par dažādu digitālu risinājumu pielietošanu. Kā atzīst darbnīcu dalībnieki – hakatons ir lielisks veids, kā atrisināt nozaru uzņēmumu biznesa izaicinājumus.

Šajā digitalizācijas darbnīcā tika risināti tādi izaicinājumi kā produkcijas dokumentācijas administrēšana, kvalitātes kontroles atomatizācija ražošanas līnijās, pārdošanas vietu apzināšana un piegāžu plānošana, kā arī graudu tvertņu ikdienas atlikuma monitorēšana.

Kopā strādāja pārtikas nozares uzņēmumi SIA Cannelle Bakery, SIA SFT Seafood, SIA Milzu!, SIA Food Union un AS Balticovo ar IT jomas pārstāvjiem: SIA Burti, SIA Gstream, SIA Dots., SIA MBIT.

Bruno Ansons, SIA “Cannelle Bakery” valdes loceklis, par uzņēmuma iesaistīšanos hakatonā stāsta: “X-industriju hakatons bija katalizators uz konkrēto uzņēmuma problēmu palūkoties no cita skatu punkta un iespēja uzrunāt IT nozares speciālistus, lai tā tiktu atrisināta, jo esošais risinājums ir komplicēts un laikietilpīgs. Lai arī gatavu risinājumu neatradām, strādājam pie tieši mums izstrādāta risinājuma. Šī bija ļoti interesanta un vērtīga pieredze.”

MINI X-industriju hakatonā tika pārstāvēti uzņēmumi: SIA Taste CAPS!, SIA Fermentum, SIA Latvijas ķiploks un SIA Oscars Fish. Ar šiem uzņēmumiem roku rokā darbojās un savā pieredzē dalījās SIA Lux Technology, SIA Datakom, SIA Burti un SIA Positive Company.

Ilze Garanča, SIA Taste CAPS! saimniece: “Kad mani uzrunāja piedalīties hakatonā, pirmā doma bija: “Mūsu uzņēmums nav tik liels, lai ieviestu IT jauninājumus. Varam iztikt ar to, ko tirgus piedāvā.” Taču mums patīk iesaistīties jaunos projektos, tāpēc piekritām piedalīties un tā, kārtējo reizi, iekāpšana nezināmajā ir devusi pozitīvu rezultātu. Esam identificējuši lietas, kuras mums atrisināt varētu palīdzēt IT un nu jau detalizētāk skatīsimies, runāsim ar IT meistariem, kā varam realizēt mūsu plānu.”

Darbnīcu organizators, Latvijas IT klasteris, atzīst, ka viena no aktuālākajām problēmām nozaru sadarbībā ir komunikācija visās tās aspektos. Mārtiņš Bērziņš, SIA MBIT vadītājs, piebilst: “Mēs kā IT uzņēmums meklējam klientus un sadarbības partnerus, taču realitāte ir tāda, ka ir izaicinoši uzrunāt uzņēmumus, piemeklēt visus piemērotākos risinājumus un noturēt abpusēju motivāciju sadarbības procesa laikā. Hakatona formāts strādā ar visām šīm lietām – uzņēmumiem ir risināmas problēmas, mēs varam tās atrisināt un ir arī atbalsts no organizatoru puses, kas notur motivāciju visa pasākuma laikā. Esam iemācījušies labāk komunicēt, prezentēt, atrast piemērotākos risinājumus un diskutēt par tiem, saprotot, kas patiešām ir vajadzīgs, lai efektīvi atrisinātu problēmu. Es esmu pārliecināts, ka šādi nākotnē mums būs jāstrādā.”

X-industriju hakatona centrālā tēma ir starpnozaru partnerība un tā formāts ir vienkāršs – nozares uzņēmums prezentē savu biznesa izaicinājumu, IT uzņēmums, saskaņā ar savām kompetencēm, meklē tam risinājumu. Uzņēmumiem sadarbojoties, tiek radīti jauni risinājumi un veicināta uzņēmumu izaugsme. Hakatona pilotprojekts norisinājās 2018.gada pavasarī.

Latvijas IT klasteris ir biedrība, kas kopš 2000.gada apvieno Latvijas informāciju tehnoloģiju uzņēmumus kopīgām iniciatīvām – eksporta atbalstam, kā arī tehnoloģiju izmantošanas un nozaru digitalizācijas veicināšanai. Latvijas IT klasteris ir ieguvis Eiropas klasteru izcilības sudraba sertifikātu.

Pasākums “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare” notiek projekta DIGICLUSTERS ietvaros un to finansē Eiropas Savienības COSME programma. Projekta DIGICLUSTERS mērķis ir attīstīt Eiropas stratēģisko klasteru partnerību viedās specializācijas investīcijām (ESCP-S3), lai veicinātu digitālo transformāciju pārtikas un tās iepakojuma nozarē, izmantojot klasteru organizētus starpnozaru hakatonus. Projektu DIGICLUSTERS Latvijā īsteno Latvijas IT klasteris un Pārtikas produktu kvalitātes klasteris.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru