Cerības uz Eiropas luksusa preču tirgu izaugsmi, jo vērojams Ķīnas mazumtirdzniecības kāpums oktobrī

Ķīna publicēja ekonomikas datus, kas atklāj mazumtirdzniecības pieaugumu un lēnāku mājokļu cenu kritumu, kas liecina par ekonomikas atveseļošanos neseno stimulēšanas pasākumu laikā. Šī atveseļošanās varētu nākt par labu Eiropas luksusa un kalnrūpniecības krājumiem, jo ​​Ķīnas pieprasījums palielinās.

Jaunākie Ķīnas ekonomikas dati liecina par atveseļošanās tempu pasaules otrajā lielākajā ekonomikā, ko lielā mērā ietekmēja virkne nesen veikto stimulēšanas pasākumu.

Oktobrī bija vērojams mazumtirdzniecības pieaugums, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 4,8%, kas ir lielākais pieaugums astoņu mēnešu laikā, savukārt rūpnieciskā ražošana pieauga par 5,3%, lai gan nesasniedza prognozēto 5,5% pieaugumu. Turklāt mājokļu cenas saruka ar samazinātu likmi, norādot, ka stājas spēkā atbalsts mājokļu tirgum.

Pozitīvas Ķīnas ekonomikas uzlabošanās pazīmes

Nesenais mazumtirdzniecības pieaugums un nekustamā īpašuma tirgus stabilizācija ir daudzsološi Ķīnas ekonomikas perspektīvām un var liecināt par pieprasījuma atjaunošanos pasaules eksportētājiem. Ķīnas patērētāju pieprasījums cīnījās zem deflācijas un importa pavājināšanās, savukārt ieilgusī mājokļu krīze mazināja ieguldījumus un patērētāju uzticību. Mazumtirdzniecības un mājokļu tirgus kāpums norāda uz iekšzemes patēriņa atjaunošanos un ekonomikas uzlabošanos.

Ķīnas Nacionālais statistikas birojs (NBS) atzīmēja: “Paātrinot pašreizējo politiku ieviešanu un oktobrī ieviešot virkni papildu politiku, valsts ekonomika uzrādīja stabilu izaugsmes tendenci, un galvenie rādītāji ievērojami atjaunojās.”

Nedēļas nogalē Nacionālais statistikas birojs (NBS) ziņoja, ka Ķīnas patēriņa cenu indekss (PCI) oktobrī pieauga par 0,3% gadā, kas ir neliels samazinājums salīdzinājumā ar septembra 0,4% pieaugumu.

Tikmēr ražotāju cenu indekss (RCI) salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu samazinājās par 2,9%, kas liecina par pastiprinātu deflāciju apstrādes rūpniecībā. Analītiķi norādīja, ka Zelta nacionālā nedēļa varētu būt ietekmējusi šos gada rādītājus, iespējams, maskējot nesenās stimulēšanas politikas ietekmi. Turklāt pamatinflācija, kas neietver tādus mainīgus posteņus kā pārtika un enerģija, pieauga līdz 0.2% no 0.1% septembrī.

Reaģējot uz šiem datiem, Ķīnas akciju tirgos piektdien notika īss kāpums, Ķīnas A50 pieaugot par 0.7%, bet Hang Seng indeksam pieaugot par 0.8%, lai gan vēlāk abi rādītāji samazināja pieaugumu. Ķīnas juaņa vērtība attiecībā pret ASV dolāru ir pieticīga no gandrīz četru mēnešu zemākā līmeņa.

Neskatoties uz stimulēšanas pasākumu pozitīvo ietekmi, ārējais spiediens turpinās, un Donalds Tramps nesen solīja noteikt 60–100% tarifus Ķīnas importam, radot neskaidrības miglu.

Ietekme uz Eiropas luksusa un kalnrūpniecības nozari

Ķīnas ekonomikas stāvoklis, jo īpaši patērētāju izdevumu un nekustamā īpašuma tirgos, būtiski ietekmē tādas Eiropas nozares kā luksusa preces un kalnrūpniecība.

LVMH, piemēram, kopš oktobra ir piedzīvojis akciju kritumu sakarā ar nelieliem ienākumiem un paaugstinātiem tarifu draudiem no ASV, dzēšot peļņu, kas tika sasniegta septembrī, kad pirmo reizi tika paziņots par Ķīnas stimuliem. Arī Eiropas kalnrūpniecības akcijas piedzīvojušas vājākas metāla cenas, ko veicinājis ASV dolāra kāpums un bažas par Ķīnas pieprasījumu.

Tā kā Ķīnas ekonomikas atveseļošanās liecina par potenciālām nostiprināšanās pazīmēm, luksusa zīmoli un kalnrūpniecības uzņēmumi varētu atrast atbalstu neseno lejupslīdes tendenču apstākļos. Ķīnas patērētāju pieprasījuma un nekustamā īpašuma tirgus stabilizācija var sniegt ļoti nepieciešamo stimulu šīm Eiropas nozarēm, jo ​​stimulējošie efekti turpina nostiprināties.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru