Antūriju laistīšanas pamatnoteikumi
Svarīgs nosacījums auga harmoniskai un veselīgai augšanai ir regulāra un mērena laistīšana. Izmantojiet mīkstu, labāk filtrētu vai nostādinātu ūdeni. Vasarā ziedu pietiek laistīt, kad izžūst redzamais augsnes slānis, ziemā tas būs nepieciešams vēl retāk. Galvenais ir izvairīties no augsnes izžūšanas un otras galējības – ūdens stāvēšanas podā. Pēdējā gadījumā var rasties sakņu puve.
Turklāt neaizmirstiet notīrīt zieda lapas no putekļiem. Lai uzturētu veselīgu augšanu un bagātīgu ziedēšanu, noteikti barojiet ar minerālmēsliem un organisko mēslojumu, bet ne biežāk kā reizi 3 nedēļās un izņemot ziemas periodu. Šajā gadalaikā antūriji atpūšas.
Antūriju pārstādīšana un pavairošana
Labākais laiks, kad pārstādīt antūriju būs agrs pavasaris. Parasti pieaugušie augi jāpārstāda reizi gadā vai divos. Augsne nedrīkst būt smaga un blīva, augsnei labāk patīk rupju smilšu, sapuvušas mizas, viršu un kūdras maisījums. Var pievienot arī priežu mizas gabaliņus un nedaudz kokogles. Izvēlieties seklu un platu podiņu ar labu drenāžu, vēlams, no plastmasas. Tam ir zema siltumvadītspēja, tāpēc ziemā augs uz vēsas palodzes nesalst.
Kā redzat, visi kopšanas noteikumi nav tik sarežģīti, un, ja plānojat dažādot interjeru, piešķirt mājīgumu vai vienkārši atsvaidzināt telpu, vislabāk iederēsies tieši spilgtais oriģinālā anturija. Kā to kopt, mēs esam sīki izskatījuši, jums nebūs grūtību, un telpas izskats būs manāmi pārveidots.