Es aizeju
Tukši draudi par šķiršanos vai attiecību izbeigšanu parasti tikai saasina konfliktu.
“Ja vien jūs to patiešām nedomājat nopietni un neplānojat to īstenot, draudi izbeigt attiecības var būt ārkārtīgi manipulatīvi un graut uzticību,” uzsver psiholoģe.
Lasi vēl: Kā padarīt majonēzi biezāku: kulinārijas triki, kas padarīs jūsu mājās gatavoto mērci labāku
Tu pārāk asi reaģē
Pēc ekspertu domām, šādi vārdi mazina jūsu partnera pārdzīvojumus, kas var būt ārkārtīgi kaitējoši.
“Noraidot partnera jūtas un nosaucot tās par iracionālām, jūs radīsiet gandrīz neiespējamu situāciju veselīgai problēmu risināšanai,” uzsver psiholoģe.
Tu vienmēr / nekad …
Savā grāmatā “Mīlestības recepte: 7 dienas uz lielāku intimitāti, saikni un prieku” pazīstamie klīniskie psihologi un pētnieki Džons un Džūlija Gottmani uzsver divas frāzes, ko pāriem nekad nevajadzētu lietot: “Tu vienmēr” vai “Tu nekad”.
“Šīs satraucošās frāzes mūs brīdina, ka pāris atrodas nestabilajā teritorijā. Iespējams, sāk veidoties negatīva perspektīva,” viņi raksta.
Šādas frāzes bieži tiek teiktas, kad partneris neizdara to, ko, jūs pieņemat, ka viņš zina, ka vēlas, lai viņš darītu. Tā vietā, lai gaidītu, ka partneris zina, ko jūs vēlaties, paudiet savas vēlmes tieši, bez pārmetumiem.
Piemēram, ja vēlaties vairāk randiņu, nesakiet: “Tu mani nekad vairs neaicini uz randiņiem,” bet sakiet: “Man trūkst tevis. Vai šomēnes mēs varam ieplānot vairāk individuālu randiņu?”.