Sarkandaugavā uz ielas atrasts trīgadnieks bez virsjakas un apaviem

2018.gada 9.marts.

Informāciju sagatavoja Lāsma Zemene Rīgas pašvaldības policijas Sabiedrisko attiecību speciāliste.

8. martā neilgi pēc pulksten 13.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Sarkandaugavā, kur kāda iedzīvotāja uz ielas atradusi aptuveni trīs gadus vecu bērnu bez pieaugušo uzraudzības.

Policisti, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju ar mazu bērnu. Sieviete pastāstīja, ka, pastaigājoties ar savu atvasi, ievērojusi mazu puisēnu bez virsjakas un apaviem. Kundze piesteigusies pie bērna, novilkusi savu virsjaku un tajā ietinusi zēnu.

Puika pastāstīja, ka pirms kāda laika mamma aizgājusi uz veikalu un devies viņu meklēt.

Personas ieaicinātas policijas operatīvajā transportlīdzeklī, lai sasildītos. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Bērns nosauca savu vārdu un uzvārdu, līdz ar policisti atrada viņu datu bāzēs un noskaidroja bērna dzīvesvietas adresi.

Pārrunu laikā pie operatīvā transportlīdzekļa pienāca sieviete, kura pastāstīja, ka viņai pazudis dēls. Parādot sievietei atrasto zēnu, viņa atklāja, ka tas ir viņas dēls.

Bērna māte skaidroja, ka vēlējusies aiziet uz pastu un nolēmusi trīsgadnieku atstāt vienu mājās bez uzraudzības. Sieviete atklāja, ka aizslēgusi ārdurvis un bērns iepriekš nav mācējis tās atslēgt.

Drīz pēc tam notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja bērnu un konstatēja, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Policisti devās līdzi sievietei uz mājokli, lai pārliecinātos par bērna uzturēšanās apstākļiem. Bērnam konstatēta atbilstoša vide.

Sievietei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par bērna atstāšanu bez uzraudzības. Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro.

Papildu informācija:

Lomonosova iela 12a. kab Nr.17, Rīga, LV-1019

E-pasts: [email protected]

Mobilais tālrunis:+371 22 019 248

Tālrunis: 67037422

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru