Par godu Latvijas simtgadei “Sakret” dāvinās ģerboni Jelgavas pilsētai

Svinot Latvijas simtgadi un turpinot tai par godu Valsts prezidenta pilī atklāto valsts jubilejas projektu, būvmaisījumu ražotājs “Sakret” piektdien, 25.maijā, Jelgavas pilsētai dāvinās unikālu no betona veidotu telpisku ģerboni. Pasniegšanas ceremonija notiks Jelgavas pilsētas svētku ietvaros pēc ikgadējā svinību gājiena.

Klātesot domes priekšsēdētājam un kuplam skaitam pilsētas iedzīvotāju, tiks godināts viens no Latvijas simboliem, kas turpmāk priecēs arī Jelgavas sabiedrību. Pirmie ģerboņi pasniegti Valsts kancelejai un Ministru kabinetam, kā arī savus dāvinājumus saņēma Latvijas novadi, Daugavpils pilsēta un Latvijas Pašvaldību savienība. Ģerbonis ir saskaņots ar Valsts heraldikas komisiju.

Turpmākajos mēnešos šādu dāvinājumu saņems visas Latvijas lielās pilsētas, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte, Biznesa augstskola Turība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī citas iestādes.

“Man ir patiess prieks viesoties valsts nozīmīgākajās vietās tik vēsturiskā brīdī, lai dāvinātu ģerboņus Latvijai. Kad pirms gada “Sakret” sākām domāt par to, kā apsveikt Latviju simts gadu jubilejā, dzima ideja, ka viens no valsts simboliem, līdztekus karogam, ko redzam svētkos vai himnai, ko dziedam īpašos notikumos, ir nedaudz piemirsts. Tas ir Latvijas Republikas ģerbonis, ko ne katru dienu ir iespēja redzēt un izzināt,” saka “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, “Ikvienam būtiski zināt valsts simbolu nozīmi, tāpēc šoreiz, turpinot simtgades sveicienu sēriju Latvijas lielajās pilsētas, savu ģerboni saņems Jelgava.”

“Sakret” ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921.gada 19.augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990.gada 15.februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Pirmais AS “Sakret Holdingā” ietilpstošais uzņēmums SIA “Sakret” dibināts 2003. gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz Holdings ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā. “Sakret” saņēmis balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu. Tāpat uzņēmums, sadarbojoties ar augstskolām, tostarp Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu “Turība”, sniedz praktiskas un teorētiskas zināšanas studentiem.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru