Panikas lēkmes: labākie veidi, kā tās apturēt

Panikas lēkmes ir pēkšņi, intensīvi baiļu, panikas vai trauksmes uzliesmojumi. Viņiem ir gan fiziski, gan emocionāli simptomi.

Panikas lēkmi var izraisīt saviesīgi notikumi, publiska uzstāšanās vai konfliktsituācijas, kas atgādina par pagātnes vai pašreizējo stresu jūsu dzīvē.

Kādi ir panikas lēkmes simptomi un kā to apturēt, medicīnas žurnālā HealthLine sacīja klīniskā psiholoģe Žaklīna Džonsone.

Panikas lēkmes simptomi:

Ātra sirdsdarbība

Svīšana

Slikta elpa vai nosmakšanas sajūta

Sāpes vai diskomforts krūtīs

Drebuļi vai karstuma sajūta

Bailes zaudēt kontroli vai kļūt trakam

Bailes nomirt

Kā apturēt panikas lēkmes

Lūdziet padomu

Kognitīvās uzvedības terapija un cita veida konsultācijas bieži var palīdzēt cilvēkiem ar panikas lēkmēm un traucējumiem. Jūsu terapeits palīdzēs jums pārvarēt to, kas var izraisīt jūsu panikas lēkmi.

Terapija var ietekmēt jūsu smadzeņu struktūras, kas ir atbildīgas par panikas simptomiem.

Elpo dziļi

Koncentrējieties uz dziļu elpu caur degunu, sajūtot, kā gaiss lēnām piepilda jūsu krūtis un vēderu. Pēc tam lēnām izelpojiet caur muti un jūtiet, kā gaiss atstāj jūsu ķermeni. Ieelpojiet caur degunu, saskaitot līdz četri, uz sekundi aizturiet elpu un pēc tam izelpojiet caur degunu, atkārtojot skaitīšanu.

Lasi vēl: Produkti, no kuriem jāatsakās, lai iegūtu sniegbaltu smaidu

Saprotiet, ka jums ir panikas lēkme

Atzīstot, ka jums ir panikas lēkme, nevis sirdslēkme, varat sev atgādināt, ka tas ir pārejoši.

Ne vienmēr ir iespējams izvairīties no panikas lēkmes izraisītājiem, taču, zinot, kas izraisa panikas lēkmi, varat saprast, ka tā ir panikas lēkme, nevis kaut kas cits.

Izmantojiet muskuļu relaksācijas paņēmienus

Muskuļu sasprindzinājums ir trauksmes simptoms, un muskuļu relaksācijas metodes var palīdzēt samazināt spriedzi un veicināt relaksāciju panikas lēkmes laikā.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru