“Norvēģijā tādi zēni kā es uzskata, ka tie ir ziedojumi!”: populārais mūziķis Andris Kivičs pikts uz Latvijas likumiem

Foto – ekrānuzņēmums

Pazīstamais mūziķis Andris Kivičs nesen piedalījies TV24 veidotajā raidījumā “Uz līnijas”, vadītājam Jānim Labucim viņš pastāstījis, ka ir bezgala pikts uz Latvijas valsti, jo viss tas, kas notiek publiskajā telpā, “nerosina maksāt nodokļus”.

Kivičs stāsta, ka viņam nekad dzīvē neesot bijis nodokļu parāds. “Bet, skaties, tagad ir problēma – mani aicina spēlēt haltūras. Piemēram, Norvēģijā tādi zēni kā es uzskata, ka tie ir ziedojumi. Bet Latvijā tie esot ienākumi no kaut kādas saimnieciskās darbības,” – mūziķis neslēpj savu izbrīnu.

Viņš stāsta, ka, viņaprāt, viņš Latvijā esot pieprasītākais ballīšu muzikants, un saviem pasūtītājiem dodot autorlīgumus. Bet cilvēki sašutuši vaicājot: “Andža, tu esi deb****, kādi līgumi? Es tev iedošu (naudu) un viss!”. Bet VID esot Andrim Kivičam teicis, ka jānopērk kvīšu grāmatiņa, ar kuru gan viņš neprot rīkoties, tāpēc pieteicies uz konsultāciju. Bet konsultācija, izrādās, ir tikai janvārī.

“Tagad es gaidu to konsultāciju janvārī. Un ko darīt ar tādiem kā es? Tas, ko mēs redzam publiskajā telpā, tas nu nekādi nerosina maksāt nodokļus!” – saka mūziķis.

“Šilte pie zooloģiskā dārza par 140 tūkstošiem, no valsts naudas tā šilte ir taisīta! Es tur pakonsultējos pie nozares speciālistiem, viņi man saka – nu, ja baigi zog, tad tāda ap 20 tūkstošiem. Bet nu 140 “štukas” ierubīt tādai šiltei?” – Kivičs neslēpj savu izbrīnu.

Kā absurdu situāciju viņš min tajā pašā laikā faktu, ka veselības nozarei neesot naudas. Viņš min piemēru, ka viņa meitai tagad esot jāsalabo zobi pilnā narkozē, bet rinda esot pusotru gadu uz priekšu. “Mēs varam atļauties to par maksu. Bet, ko darīt, ja cilvēks nevar atļauties? Tas viss nerosina maksāt valstij nodokļus!” – saka Andris.

Andris Kivičs runā par nodokļiem raidījumā “Uz līnijas”:

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru