Lūk, ko darīt, lai gurķu lapas nedzeltētu

Dārzkopji bieži sūdzas par to, ka gurķu lapas dzeltē un žūst, tāpēc slikti attīstās augļi un attiecīgi nav vēlamās ražas.

Kāpēc rodas šī problēma un kā no tās atbrīvoties, lasiet tālāk.

Kāpēc gurķu lapas kļūst dzeltenas?

Dzeltenas gurķu lapas norāda uz lietderīgo un barības vielu, proti, kālija un magnija, trūkumu. Tieši tās, kā arī sausie plankumi kļūst par biežākajiem šīs problēmas cēloņiem.

Raksturīga kālija trūkuma pazīme – vispirms dzeltē lapu plākšņu malas, un pēc tam plankums strauji palielinās. Tumši zaļas dzīslas uz dzeltena fona var liecināt par dzelzs vai mangāna trūkumu. Augšējo lapu dzeltēšana rodas, ja trūkst slāpekļa, vara. Šo situāciju palīdzēs labot barība.

Vēl viens iemesls ir sēnīšu slimības. Visbiežāk tā ir tieši fuzarioze. Vispirms uz lakstaugiem parādās rūsgani plankumi, tad lapas pilnībā pārklājas ar plankumiem, izžūst un nokrīt.

Arī dzelteno plankumu cēlonis var būt kaitēkļi. Baltmutes vai zirnekļa ērces izsūc no gurķu lapām visas sulas, kā rezultātā lapas kļūst dzeltenas un atmirst.

Lasi vēl: Trīs Zodiaka zīmes, kurām līdz aprīļa beigām vajadzētu atmest visus aizvainojumus

Kā atbrīvoties no dzeltenajiem plankumiem uz lapām

Ja trūkst slāpekļa, tad augs ir pareizi jābaro. Piepildiet vienu trešdaļu 10 litru spaiņa ar vistas pakaišiem, aplejiet ar ūdeni un atstājiet to uz 5 dienām, lai raudzētu. Pēc tam puslitrs šī uzlējuma jāatšķaida 10 litros ūdens un jālaista zem katra krūma saknēm.

0 votes, 0 avg

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Tribīne grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 62%

0%

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru