“Latvijas Pasts” izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku

Latvijas Pasts 2020.gada 29.maijā plāno izdot jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pasludinātajam Starptautiskajam augu veselības gadam.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: [email protected].

Jaunā pastmarka izdota 150 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir € 2,25, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 3.zonā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Uz jaunās pastmarkas mākslinieks stilizēti atveidojis augu pasauli, simbolizējot augu veselības būtisko nozīmi cilvēces un dabas pastāvēšanā.

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].

ANO 2020.gadu ir pasludinājusi par Starptautisko augu veselības gadu ar mērķi palielināt sabiedrības un politikas veidotāju izpratni par veselīgu augu nozīmi un nepieciešamību tos aizsargāt, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus – mazinātu badu un nabadzību, aizsargātu apkārtējo vidi un veicinātu valstu ekonomisko attīstību.

Pastmarku un aploksni Starptautiskais augu veselības gads iespējams aplūkot šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 19.jūnijā.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus.

Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3400 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru