Konkursa “ResearchSlam” finālā par uzvaru cīnīsies septiņi doktoranti

2018.gada 12.marts.

Informāciju sagatavoja RTU Doktorantu studiju nodaļas projektu vadītāja Lita Akmentiņa.

2018. gada 12. marts – Trešdien, 14. martā, Rīgas mākslas telpā, Kungu ielā 3 plkst. 19.00 notiks jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» fināls, kurā par uzvaru un galvenajām balvām cīnīsies septiņi konkursa finālisti. Aicinām visus interesentus apmeklēt pasākumu un atbalstīt savus favorītus klātienē.

«ResearchSlam 2018» finālisti šogad stāstīs par dažādām sabiedrībai nozīmīgām tēmām. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorants Ēvalds Urtāns mēģinās rast atbildi uz jautājumu, vai ir iespējams robotiem iemācīt sakopt māju, bet Latvijas Lauksaimniecības (LLU) doktorante Guna Ringa-Karahona – vai Q drudzis rada apdraudējumu arī cilvēkiem un prasa nekavējošu rīcību. Latvijas Universitātes (LU) doktorants Ingus Pērkons iepazīstinās ar savu pētījumu par medikamentu ceļojumu ārpus mūsu organisma, bet RTU doktorante Māra Pudāne – par emociju izplatības scenārijiem dažādās cilvēku struktūrās. LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe centīsies lauzt mītus par avotu ūdens kvalitāti, bet Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Vita Melne – par prostatas vēzi. RTU doktorants Pauls Irbins stāstīts par Latvijas pirmajiem 100 km kosmosā un ar to saistītajiem izaicinājumiem.

Konkursa izšķirošajā cīņā fināla dalībniekiem būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. Lai labāk sagatavotos šim izaicinājumam, visiem finālistiem tika nodrošināta iespēja spodrināt savas uzstāšanās prasmes individuālos treniņos kopā ar «RunasKursi.lv».

Dalībnieki finālā sacentīsies par galvenajām balvām – vienreizējām stipendijām. Uzvarētājus palīdzēs noteikt gan žūrija, gan arī skatītāji, balsojot klātienē par savu favorītu. Lai pasākumu padarītu vēl aizraujošāku, finālistiem tiks piešķirtas arī nominācijas. Tiks noskaidrots, kurš spēj par savu pētījumu izstāstīt visradošāk un atraktīvāk, kuram piemīt labākās uzstāšanās prasmes un kurš ir ieguvis vislielākās skatītāju simpātijas. Kopā tiks piešķirtas balvas piecās nominācijās, kas sagatavotas sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku.

Balvu fondu sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: «Swedbank» AS, IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», VSIA «Dailes teātris», SIA «Ķīpsalas peldbaseins» un dzēriena «BIRZĪ» ražotāji.

Vairāk par finālistiem var uzzināt konkursa mājaslapā: www.researchslam.com/dalibnieki

Papildu informācija:

Tālr. :67089870, 29680004

E-pasts: [email protected]

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru