Kāpēc zupā jāpievieno sviests

Zupu, boršču, buljonu un pat krēmzupu var pagatavot dažādos veidos. Un ko zupai pievieno, lai būtu laba garša? Garšvielas, garšaugus, gaļu vai buljona kubiņus… Šodien vēlamies pastāstīt par vēl vienu “slepeno” sastāvdaļu!

Šī sastāvdaļa ir sviests. Parasts sviests. Jūs neticēsiet, bet tas viegli pārveidos ēdiena garšu, ja zināt, kad un cik daudz to pievienot. Un, galvenais, kādam nolūkam. Dabiski, ka runa nav par veikalā nopērkamiem aizvietotājiem un citiem atdarinātājiem, bet gan par dabīgu, labu sviestu.

Skandāls Anglijā

Kopumā visā mūsu vēsturē sviests ir uzskatīts par garšīgu un veselīgu delikatesi. Indijā, Mongolijā un dažās Āfrikas valstīs to gatavo nevis no govs piena, bet gan no aitu, kazu un bifeļu piena. Bet mūsu dienās ir uzradies slavens angļu ārsts, kuram piebalso daži viņa kolēģi, aicinot beigt ēst sviestu.

Pēc viņa teiktā, sviests ir pilns ar “smagajiem” mikroelementiem, kas slikti iedarbojas uz cilvēka sirdi. Šis ārsts aicina lietot tikai saulespuķu un olīveļļu, neko vairāk. Viss jau būtu labi, ja anglis pats nebūtu pārliecināts vegāns, kas, redz, daudz ko izskaidro.

Tā vai citādi vietējie zemnieki, kuri bija sašutuši par “daktera” izteikumiem, vienbalsīgi atgādina, ka dabīgais sviests satur lielu daudzumu cilvēkam nepieciešamo uzturvielu. Jums vienkārši jāizmanto kvalitatīvs produkts.

Kāpēc pievienot sviestu zupā

Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, lai saistītu produktus. Jā, sviests ļoti labi sabalansē sastāvdaļu garšu. Piemēram, to pievieno zirņu krēmzupai, lai zirņiem un kartupeļu biezenim būtu viendabīga tekstūra un apetelīga garša.

Lasi arī: Ar ko jāmēslo paprika, lai tā izaugtu tik apjomīga un liela kā veikalā nopērkamā

Sviests var piešķirt pirmajiem ēdieniem zināmu treknumu. Dažas saimnieces borščam pievieno sviesta gabaliņu pašā gatavošanas beigās. Viņas izmanto šo paņēmienu, ja buljona gatavošanā nav izmantotas kaulu smadzenes vai vienkārši boršča bāze kādu iemeslu dēļ izrādījās īpaši liesa.

Sviestu izmanto arī duetā ar miltiem, lai sabiezinātu zupu. Pannā izkausē nedaudz sviesta, pievieno miltus un samaisa viendabīgā masā. Pievienojiet maisījumu, piemēram, sēņu zupai, un tā kļūs daudz bagātīgāka. Mēs šo maisījumu saucam par zupas mērci.

Pilnīgi noteikti sviests padara jebkuras zupas garšu bagātīgāku, tāpēc droši to izmanto!

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru