Ar ko jāmēslo paprika, lai tā izaugtu tik apjomīga un liela kā veikalā nopērkamā

Saldie pipari vai paprika ir lielisks veselīgu vitamīnu un šķiedrvielu avots. Ēdienu gatavošanai parasti izvēlas vienkāršas piparu šķirnes, bet saldo piparu ēšanai neapstrādātā veidā ieteicams izmantot biezsienu piparu veidus. Tādējādi paprikas papildu barošana un mēslošana, lai palielinātu sieniņu biezumu, ir ļoti nepieciešama procedūra, kas palīdzēs iegūt pienācīgu ražu.

Svaiga paprika satur lielu daudzumu C un E vitamīnu, tāpēc tā ir ne tikai garšīgi, bet arī var uzlādēt jūsu ķermeni ar enerģiju un noderīgiem mikroelementiem. Un tiem, kas ievēro diētu, paprika būs īsts glābiņš. Galu galā tajā esošā šķiedra lieliski saglabā figūru un slaidu izskatu.

Kraukšķīgā, sulīgā un ļoti veselīgā paprika ir piemērota kā piedeva salātiem vai uzkoda pie pamatēdiena. Bet kā izaudzēt perfektu papriku? Par to mēs jums pastāstīsim tālāk.

Kā audzēt papriku

Paprikas stādīšana un audzēšana nesagādā lielas grūtības, ja zina dažus noteikumus. Vispirms parūpējieties par stādiem: iesējiet sēklas krūzītēs, neaizmirstiet laistīt un nolieciet tās saulainā pusē. Pagaidiet līdz izaug 4-6 lapas, un pēc tam stādiet atklātā zemē.

Paprika mīl vieglas augsnes. Tai nepatīk, ja viņu stāda pēc kartupeļiem, tomātiem vai baklažāniem. Lieta ir tāda, ka šie augi dod priekšroku tādam pašam uzturam kā paprika. Tāpēc šāda augsne jauniem augiem nebūs ļoti barojoša. Ideālā gadījumā paprikas stādīšanas vietā gadu iepriekš jāuzliek 5 kg organiskā mēslojuma, un 5 dienas pirms stādu stādīšanas augsne būs jādezinficē. 1 ēdamkarote vara sulfāts uz 10 litriem ūdens būs pietiekami.

Kopumā tas arī viss. Varat arī stādīt papriku, atšķaidot stādījumus ar kukurūzu vai augsto šķirņu tomātiem. Tā paprikai būs ēna, un tie būs mazāk nejauši apputeksnējušies savā starpā. Tādējādi tiks saglabāta augļu kvalitāte.

Mēslojums paprikai

Tā kā trauslajai paprikai ir jāiegūst papildus spēks, pirmā mēslošana jāveic  2 nedēļas pēc stādīšanas zemē.

Mēslojumam vajadzēs 1 tējkaroti karbamīdu + 1 tējkaroti superfosfātu, kas atšķaidīti 10 litros ūdens. Jūs varat ar šo koncentrātu pabarot papriku tikai pēc laistīšanas un ne vairāk kā 0,5 litrus katram krūmam. Tādējādi augu saknes netiks ietekmētas.

Otro mēslošanu veic jau ziedēšanas laikā. 1 tējkarote karbamīds+ 1 tējkarote kālija sāls + 1 ēdamkarote superfosfāta. Samaisiet šīs lietas ar tiem pašiem 10 litriem ūdens un lejiet jau 1 litru uz katru krūmu.

Trešā barošana ir vēl vienkāršāka, jo jāveic tiem augļiem, kas jau parādījušies, bet joprojām ir vēl zaļi. Vajadzēs 2 tējkarotes superfosfātu + 2 tējkarote kālija sulfātu, tos atšķaida ar 10 litriem ūdens, un uzlej 1 litru uz katru krūmu.

Kā alternatīvu varat izmantot vistas kūtsmēslus. Atšķaidiet tos ar ūdeni proporcijā 1 pret 10 un 2 nedēļas pēc stādīšanas varat ar tiem mēslot papriku. Esiet uzmanīgi, izmantojiet ne vairāk kā puslitru mēslojuma vienam krūmam. Sezonā jūs varat mēslot papriku šādā veidā līdz 4 reizēm.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru