Ja stādi pēkšņi sāk nīkuļot un pārstāja augt, palīdzēs kopšanas līdzekļi.
Janvārī dārzeņu audzētāji jau sāk sēt sēklas stādiem, lai vasaras sākumā iegūtu pirmo ražu. Jo īpaši tas attiecas uz tām kultūrām, kurām ir ilga dīgtspēja. Un, lai stādi augtu spēcīgi un pēc tam dotu bagātīgu ražu, tie ir jābaro. Mēs jums pastāstīsim, kāpēc pieredzējuši dārzkopji barošanai izmanto jodu.
Kāpēc stādus barot ar jodu
Ziemā sētajiem stādiem ir nepieciešami labvēlīgi apstākļi augšanai un attīstībai, bez tiem nebūs bagātīgas ražas. Pieredzējuši dārzkopji nesteidzas lietot pirktos mēslošanas līdzekļus, viņi ir izgudrojuši veidu, kā ar joda palīdzību pabarot augus ar visām nepieciešamajām derīgajām vielām.
Jods ir ļoti svarīgs makroelements, kas palīdz augiem attīstīties un būt stipriem. Lai pagatavotu mēslojumu, jums būs nepieciešami tikai trīs litri ūdens un divi pilieni joda. Pievienojiet divus pilienus joda istabas temperatūras filtrētam ūdenim, samaisiet un bagātīgi aplejiet stādus ar šo mēslojumu. Ar šo mēslojumu pietiks, lai dārzeņi augtu ātri un spēcīgi.
Nākamo šādu mēslojumu var pagatavot pēc stādu iestādīšanas atklātā zemē.
Lasi vēl: Bez mikroviļņu krāsns vai plīts: kā stjuartes uzsilda ēdienu – iegaumējiet šo interesanto triku
Ko darīt, ja stāds ir sācis nīkuļos un nevēlas augt
Ja stādiņš sāk novīst un vairs neaug, to var izārstēt ar vienkāršu metodi. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešamas divas sastāvdaļas, kas, iespējams, ir jūsu virtuvē. Lai pagatavotu barojošu šķīdumu, ņemiet piecdesmit gramus sausā rauga un sajauciet to ar vienu ēdamkaroti etiķa. Pievienojiet maisījumam piecus litrus tīra istabas temperatūras ūdens, labi samaisiet un uz divām dienām novietojiet to tumšā vietā.
Šajā laikā raugs sāks raudzēties, izdalīs slāpekli, vitamīnus, minerālvielas un citus mikroelementus, kas nepieciešami augu augšanai un attīstībai. Pēc divām dienām sagatavotajam mēslojumam pievieno vēl piecus litrus istabas temperatūras ūdens un var laistīt stādus.