Kādus dārzeņus var laistīt ar nātrēm: vērtīgi padomi dārzkopjiem

Nātru uzlējums palīdzēs iegūt labu ražu lielākajai daļai dārza augu, taču ir arī izņēmumi.

Visi dārzkopji savos zemes gabalos baro augus. Ir svarīgi zināt, kādus augus nedrīkst laistīt ar zaļo mēslojumu, lai nesabojātu ražu. Par to mēs jums pastāstīsim tālāk.

Nātru mēslošanai ir piemēroti gandrīz visi dārzeņu dārza augi, taču ir izņēmumi, proti, galvenokārt kultivētie augi, kuriem šāds mēslojums nepatīk. Tie ir pākšaugi (zirņi, pupas), ķiploki, sīpoli un redīsi.

Fakts ir tāds, ka nātru mēslojums palēnina to augšanu un kavē to attīstību. Negatīvi šāds mēslojums ietekmē arī sakņaugus (kartupeļus un burkānus), jo tas izraisa pārmērīgu lakstu augšanu.

Kādus dārzeņus var laistīt ar nātrēm

Kā jau minēts, nātru uzlējums būs noderīgs daudziem no augiem. Uzskaitīsim visizplatītākās kvalitatīvas barošanas iespējas.

Nātru uzlējums gurķiem būs ļoti noderīgs un veicinās to augšanu.

Sagatavots nātru uzlējums rozēm būs lieliska mulča, kas aizturēs mitrumu pie saknēm, uzirdinās augsni un bagātinās to ar organisko mēslojumu.

Lasi vēl: Kāpēc dzeltē tūjas: eksperti nosaukuši sešus iemeslus un viens no tiem ir ļoti negaidīts

Nātru uzlējums vīnogām ir ļoti noderīgs, un tā lietošana garantē lielisku ražu. Kas attiecas uz ogām, nātru uzlējums zemenēm būs ļoti efektīvs, lai iegūtu daudz garšīgu augļu.

0 votes, 0 avg

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Tribīne grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 72%

0%

Turklāt nātru un pelnu mēslojums, ko var viegli pagatavot mājās, labi noderēs arī tomātu, paprikas un citu dārzeņu dārza augu barošanai.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru