Kā pareizi pagatavot degvīna kompresi un kam tā vajadzīga

Degvīna komprese ir laba, jo tai ir sildoša iedarbība, nesadedzinot ādu, pat pēc diezgan ilga kontakta laika. Tas palīdz remdēt sāpes un mazināt iekaisumu.

Galvenais ir precīzi zināt, vai komprese nav kontrindicēta konkrētās slimības gadījumā un kā tā ietekmēs slimības norisi dažādās stadijās.

Degvīna kompreses jāveic tikai pēc konsultēšanās ar ārstu vai pēc viņa ieteikuma. Tas ir saistīts ar slimības saasināšanās risku. Nedrīkst likt degvīna kompresi bronhīta, pleirīta, strutaina vidusauss iekaisuma, onkoloģisku slimību gadījumā. Kontrindikācijas degvīna kompreses lietošanai ir ādas slimības, piemēram, ekzēma, iekaisums, karbunkuli un čūlas. Atsakieties no tās arī tad, ja uz ādas ir nobrāzumi, skrāpējumi un pūslīši.

Kompresi veido trīs slāņi. Pirmais ir degvīna šķīdumā samērcēta un kārtīgi izspiesta drāna. Tās izmēram jābūt nedaudz lielākam par sāpīgo vietu.

Otrajam kompreses slānim jābūt necaurlaidīgam. Parasti šim slānim izmanto vaska papīru vai polietilēna plēvi. Pārsegam jābūt izvirzītam par pusotru līdz divus centimetrus ārpus iepriekšējā slāņa malām.

Lasi vēl: Fen šui noteikumi par naudas koka novietošanu mājā

Trešo slāni izmanto sasilšanai un siltuma pārneses kavēšanai. Kā sildošo materiālu var izmantot vilnas audumu, vati vai frotē dvieli. Šim slānim jābūt pietiekami platam un biezam. Kompresi nostiprina ar lakatu, lielu šalli vai dvieli.

Degvīna kompreses palīdz cīņā pret raupjiem papēžiem. Izšķīdiniet ēdamkaroti sāls litrā ūdens un iegremdējiet šķīdumā abas pēdas. Pēc sāls vannas noslaukiet kājas un uz papēžiem uzklājiet degvīnā samērcētu drāniņu. Tad pārklājiet to ar polietilēna plēvi un uzvelciet vilnas zeķes. Atstājiet kompresi uz nakti.

Sildošā komprese būs piemērota iekaisušas locītavas ārstēšanai dažas dienas pēc traumas, pie balsenes un rīkles iekaisuma un ekstremitāšu tromboflebīta.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru