Plānojiet savu dienu
Paņemiet piezīmju blociņu vai tālruni un pierakstiet galvenās lietas, ko vēlaties šodien paveikt. Lai tas būtu vienkārši un reālistiski.
Padomājiet ne tikai par lielām lietām, bet arī par maziem uzdevumiem. Tas neattiecas tikai uz darbu vai mājas darbiem; iekļaujiet arī kaut ko jautru vai relaksējošu.
Izplānojot savu dienu, ir mazāka iespēja, ka aiziesiet malā, un lielāka iespēja, ka jūs jutīsieties kontrolēts. Tas ir praktisks veids, kā nodrošināt, ka jūsu dienā ir labi apvienoti obligātie un vēlamie darbi.
Padoms: Izmantojiet plānošanas lietotni vai vienkāršu piezīmju blociņu tālrunī, lai uzskaitītu savus uzdevumus. Sadaliet tos kategorijās “steidzami”, “svarīgi” un “pēc izvēles”, lai viegli noteiktu prioritātes.
Ēdiet labas brokastis
Godīgi sakot, neizlaidiet šo. Jūsu ķermenim pēc nakts miega ir nepieciešama degviela. Jūs taču negaidītu, ka jūsu automašīna darbosies tukša, vai ne? Tas pats attiecas arī uz jūsu ķermeni.
Labām brokastīm nav jābūt ļoti svarīgām – pietiek ar auzu pārslu bļodu, kādu augli vai jogurtu.
Ir svarīgi, lai jūsu ķermenis saņemtu enerģiju, kas nepieciešama, lai spētu tikt galā ar dienu. Ja neesat liels brokastu cienītājs, arī tas ir labi, kaut kas neliels var kaut ko mainīt.
Atcerieties, ka runa nav tikai par to, lai piepildītos, bet gan par to, lai sagatavotu sevi tādai dienai, kurā jūs netraucēs izsalkuma lēkmes.
Padoms: Sagatavojiet brokastis iepriekšējā vakarā.
Uzņemiet šķidrumu
Pirms došanās dienas steigā es vienmēr pārliecinos, ka esmu hidratējies. Neatkarīgi no tā, vai tā ir glāze ūdens, silta zāļu tējas tasīte vai pat pikants citronu ūdens, ir svarīgi no paša rīta papildināt organisma šķidrumu krājumus.
Man iecienītās zaļās tējas malkošana ir gan nomierinoša, gan atsvaidzinoša.
Tas ir kā neliels rituāls, kas manām smadzenēm signalizē: “Labi, mēs esam gatavi sākt dienu.” Turklāt hidratācija uztur modrību un palīdz organismam darboties pēc iespējas labāk. Tāpēc atrodiet savu rīta dzērienu un iekļaujiet to savā pamošanās rutīnā.
Padoms: turiet ūdens pudeli vai iecienītāko krūzi blakus gultai. Tiklīdz pamosties, tā būs pirmā lieta, ko ieraudzīsi, atgādinot, ka ir nepieciešams uzsūkt ūdeni.
Pārliecinieties par savām sajūtām
Atvelciet brīdi, lai noskaņotos uz to, kā jūtaties. Ir viegli uzreiz pārlēkt uz dienu, neapzinoties savu emocionālo stāvokli. Pajautājiet sev: “Kā es šodien jūtos?”. Tas var būt prieks, satraukums, nogurums vai jebkas cits.
Atzīstot savas emocijas, jūs cienāt sevi. Tā ir kā ātra iekšējā laikapstākļu pārbaude.
Zinot savu emocionālo stāvokli, var palīdzēt jums apdomīgāk vadīt savu dienu un pieņemt lēmumus, kas atbilst jūsu patiesajām sajūtām. Šai nelielajai pārbaudei nav nepieciešams ilgs laiks, taču tā var būtiski palīdzēt izprast un pārvaldīt savu ikdienas pašsajūtu.
Padoms: Izmantojiet garastāvokļa novērošanas lietotni vai vienkāršu piezīmju blociņu. Katru rītu reģistrējiet savas sajūtas, lai novērotu laika gaitā izveidojušos modeļus.
Sakopiet savu telpu
Šī ir vienkārša, bet ļoti efektīva darbība. Katru rītu veltiet dažas minūtes, lai sakārtotu savu telpu. Tā varētu būt gultas klāšana, virtuves letes tīrīšana vai darba galda sakārtošana.
Netīrība telpā bieži noved pie netīras domāšanas.
Sakārtojot savu apkārtni, jūs arī sagatavojat augsni mērķtiecīgākai un mazāk izkliedētai dienai. Runa nav par dziļu tīrīšanu, bet gan par tādas vides radīšanu, kurā jūs varat būt labākais.
Šis nelielais pasākums var ievērojami uzlabot jūsu garastāvokli un darba ražīgumu, atvieglojot koncentrēšanos un mierīgu dienas gaitu.
Padoms: Ievērojiet “vienas minūtes noteikumu”. Ja uzdevuma izpildei ir nepieciešama mazāk nekā minūte, izpildiet to nekavējoties. Tas neļaus nelieliem sīkumiem kļūt par milzīgu problēmu.