Aicina parakstīties par NĪ nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam: Jau savākti 60% balsu

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” joprojām aktīvi tiek vākti paraksti par to, lai Latvijā tiktu atcelts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN). Kā zināms pirmajā mēģinājumā, kad šī iniciatīva tika nodota apspriešanai Saeimā, tā cieta neveiksmi un tika noraidīta, tomēr tagad iedzīvotājiem ir dota atkārtota iespēja sasniegt iecerēto mērķi, jo savācot 50 tūkstošus parakstu, iniciatīva tiks izskatīšanai iesniegta valsts prezidentam, Raimondam Vējonim.

Vairāk par iniciatīvu: 

“Ar šo iniciatīvu ierosinu atcelt NĪN vienīgajam īpašumam – dzīvesvietai, par piemēru ņemot visu ES dalībvalstu pozitīvo pieredzi, proti NĪN vienīgajam īpašumam nepiemēro, vai piemēro 0,1% likmes apmērā no nekustamā īpašuma vērtības.

Ņemot vērā pēdējo gadu NĪN straujo kāpumu, kas nu jau ir kļuvis konfiscējošs un reāli sāk apdraudēt mūsu valsts iedzīvotāju Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu un mājokli, ierosinu, ņemt par piemēru citu ES dalībvalstu labvēlīgo attieksmi pret saviem iedzīvotājiem un atcelt NĪN vienīgajam īpašumam. Bet par papildus esošajiem īpašumiem, kas kalpo par ienākuma avotu, piemērot nodokļu likmi secībā no 0,1% līdz 1,5%. Lai realizētu minēto priekšlikumu, likumā par NĪN ir nepieciešams noteikt to, ka Latvijas iedzīvotāju vienīgajam īpašumam, kas kalpo par īpašnieka dzīvesvietu, netiek piemērots nekustāmā īpašuma nodoklis, bet ,ja ir divi vai vairāki, tad par katru nākošo piemērot NĪN ar nodokļa likmi no 0,1 % līdz 0,6%. Savukārt, rūpnieciskajiem īpašumiem, tirdzniecības centriem, ofisa ēkām u.c. īpašumiem, kas nes peļņu īpašniekam, piemērot nodokļu likmi no 1,0% līdz 1,5% no kadastrālās vērtībās, par piemēru ņemot pielikumā atspoguļoto ES dalībvalstu pozitīvo pieredzi (skat. pielikumā).

Ieviešot manis piedāvāto priekšlikumu: 1) tiktu panākts tas, ka Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu būtu nodrošinātas visiem mūsu valsts iedzīvotājiem, ne tikai bagātākajiem, tā kā to pašreiz nodrošina NĪN likumā iekļautās un iedzīvotājiem ļoti nedraudzīgās 1,5 procentu augstākās nodokļu likmes, kā arī gaidāmais kadastra vērtības lēcienveida kāpums; 2) atceļot NĪN , ietaupītos mājsaimniecību rīcībā esošie līdzekļi, kurus varēs izmantot īpašumu uzlabošanai un remontam, kas savukārt veidotu sakārtotāku un pievilcīgāku Latvijas apdzīvoto vietu vidi. 3) Arī ekonomikas sildīšanai un attīstībai, iedzīvotāju brīvie līdzekļi dos ievērojamu ieguldījumu; 4) Šī iniciatīva noteikti sniegtu savu devumu arī reemigrācijas plānam un mazinās prombraucošo iedzīvotāju skaitu, jo savs īpašums – mājoklis kalpo par labu “enkuru” jebkuram Latvijas iedzīvotājam, kas ir atgriešanās vai prombraukšanas izvēles priekšā.”

Lai apstiprinātu šo iniciatīvu ar savu parakstu, spied ŠEIT.

Avots: manabalss.lv

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru