Meta un Amazon pārtrauc daudzveidības iniciatīvas, pievienojoties ASV korporatīvajām tendencēm

Uzņēmumi Meta un Amazon atceļ daudzveidības programmas, pievienojoties korporatīvajiem uzņēmumiem visā Amerikā, kas atceļ darbā pieņemšanas un apmācības iniciatīvas, kuras kritizē konservatīvie, atsaucoties uz juridiskiem un politiskiem riskiem.

Šis solis tiek sperts tikai dažas dienas pēc tam, kad Meta Platforms, kas ir Facebook, Instagram un WhatsApp īpašnieks, paziņoja, ka pārtrauc faktu pārbaudes programmu, kuru kritizēja ievēlētais prezidents Donalds Tramps un republikāņi.

Paziņojumā darbiniekiem par savu lēmumu, kas ietekmē darbinieku pieņemšanu darbā, piegādātāju un apmācību, Meta atsaucās uz “mainīgo juridisko un politisko situāciju”.

Walmart un McDonalds ir starp citiem uzņēmumiem, kas kopš Trampa pārvēlēšanas ir pieņēmuši līdzīgus lēmumus attiecībā uz daudzveidības pasākumiem.

Savā paziņojumā darbiniekiem, par kuru pirmais ziņoja Axios, Meta citēja Augstākās tiesas spriedumu par rasi uzņemšanā koledžās, vienlaikus norādot, ka termins “DEI” (daudzveidība, vienlīdzība un iekļaušana) ir kļuvis “uzlādēts”.

Tehnoloģiju gigants paziņoja, ka turpinās meklēt daudzveidīgus darbiniekus, bet izbeigs pašreizējo pieeju, kuras mērķis ir veikt atlasi no daudzveidīgu kandidātu kopuma.

Decembrī izplatītajā paziņojumā darbiniekiem Amazon norādīja, ka “likvidē novecojušās programmas un materiālus”, kas saistīti ar pārstāvību un iekļaušanu, un plāno pabeigt šo procesu līdz 2024. gada beigām.

“Tā vietā, lai atsevišķas grupas veidotu programmas, mēs koncentrējamies uz programmām ar pierādītiem rezultātiem – un mūsu mērķis ir arī veicināt patiesi iekļaujošāku kultūru,” piezīmē, par kuru piektdien pirmo reizi ziņoja aģentūra Bloomberg, rakstīja Amazon viceprezidente iekļaujošas pieredzes un tehnoloģiju jautājumos Kendija Kastlberija.

Arī finanšu uzņēmumi JPMorgan Chase un BlackRock šonedēļ izstājās no grupām, kas pievēršas klimata pārmaiņu radītajiem riskiem.

Šie soļi liecina par paātrinātu atkāpšanos, kas sākās pirms diviem gadiem, kad republikāņi pastiprināja uzbrukumus tādām firmām kā BlackRock un Disney, apsūdzot tās progresīvā aktīvismā un draudot ar politiskiem sodiem.

Arī tādi lieli zīmoli kā Bud Light un Target saskārās ar pretestību un boikotiem saistībā ar to centieniem uzrunāt LGBTQ klientus.

Daudzas daudzveidības, vienlīdzības un iekļaušanas iniciatīvas tika ieviestas pēc “Black Lives Matter” protestiem, kas izcēlās 2020. gadā pēc Džordža Floida aiziešanas mūžībā no policijas rokām.

Nesenie tiesas lēmumi ir pastiprinājuši šo programmu kritiķus, kuri apgalvoja, ka tās ir diskriminējošas. Augstākā tiesa 2023. gadā atcēla privāto universitāšu tiesības ņemt vērā rasi lēmumos par uzņemšanu.

Citā apelācijas tiesas spriedumā tika atzīta par spēkā neesošu Nasdaq politika, kas paredzēja, ka šajā biržā kotētajiem uzņēmumiem valdē jābūt vismaz vienai sievietei, rasu minoritātes pārstāvim vai LGBTQ pārstāvim, vai arī jāpaskaidro, kāpēc tā nav.

Meta arī paziņoja, ka tā pārtrauc strādāt ar piegādātājiem, kas ir “daudzveidīgi”, bet tā vietā pievērsīsies maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Tā arī plāno pārtraukt piedāvāt “vienlīdzības un iekļaušanas” apmācības un tā vietā piedāvāt programmas, kas “mazina aizspriedumus visiem, neatkarīgi no izcelsmes”.

Meta atteicās komentēt šo paziņojumu, par kuru uzreiz izskanēja gan kritika, gan atzinība.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru