Ķīnas automašīnu ražotājs BYD ir ceļā, lai pārspētu Honda un Ford pārdošanas apjomus

BYD, viens no lielākajiem Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu (EV) ražotājiem, ir pieredzējis augstākus pārdošanas rādītājus, pateicoties vairāk automašīnu tirdzniecībai Ķīnā, tādējādi pietuvinot to 2024. gada pārdošanas mērķim.

Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu (EV) ražotājs BYD 2024. gadā plāno pārdot vairāk automašīnu nekā konkurenti Honda un Ford, jo šķiet, ka uzņēmums pārsniegs savu 2024. gada pārdošanas mērķi – četrus miljonus vienību.

Saskaņā ar Honkongas Fondu biržā (HKSE) iesniegtajiem datiem BYD novembrī pārdeva 506 804 transportlīdzekļus, kas ir visstraujāk augošais mēnesis šogad. Līdz šim kopējais pārdošanas apjoms šogad sasniedza aptuveni 3,7 miljonus vienību, kas ir par 40% vairāk nekā tajā pašā periodā pagājušajā gadā.

Turpretim Ford gada pirmajos deviņos mēnešos pārdeva aptuveni 3,3 miljonus vienību, savukārt Honda laikā no 2024. gada janvāra līdz oktobrim pārdeva aptuveni 3,11 miljonus automašīnu.

BYD pārdošanas apjomu šogad galvenokārt ir veicinājuši plug-in hibrīdi, kas šogad līdz šim ir piedzīvojuši gandrīz 70% pieaugumu, salīdzinot ar to pašu periodu 2023. gadā.

Pasākumi, kas veikti, lai turpinātu automašīnu tirdzniecību Ķīnā

Novembrī BYD pārdošanas apjomi galvenokārt pieauga, jo tika veikts liels automašīnu tirdzniecības skaits, ko subsidē Ķīnas valdība. Tas ir valdības mēģinājums uzmundrināt automašīnu tirgu, kā arī palielināt patērētāju izdevumus un atbalstīt ekonomiku.

Uzņēmuma spēcīgais sniegums ir ietekmējis arī citus lielākos automobiļu ražotājus, piemēram, Tesla, kuras pārdošanas apjoms novembrī Ķīnā ir samazinājies, jo tas turpina zaudēt Ķīnas tirgus daļu BYD.

BYD ir guvis labumu arī tāpēc, ka ārvalstu automobiļu ražotājiem pēdējā laikā Ķīnā ir vairāk problēmas. Tādiem uzņēmumiem kā Stellantis, Honda, Toyota un Nissan pēdējo mēnešu laikā ir nācies slēgt Ķīnas rūpnīcas un samazināt darbavietas, jo tie pārtrauca transportlīdzekļu ar tradicionālajiem iekšdedzes dzinējiem ražošanu. Tāpat arī Volkswagen ir nācies samazināt savu darbību Ķīnā.

Neatkarīgi no vietējā Ķīnas tirgus pēdējo mēnešu laikā BYD ir stabili ieguvis tirgus daļu Eiropā, kā arī citās valstīs, piemēram, Taizemē, Japānā un Meksikā. Liela daļa tā popularitātes ir saistīta ar salīdzinoši zemāku cenu salīdzinājumā ar Eiropas modeļiem, kā arī tā gludo dizainu un funkciju klāstu.

Uzņēmums, kā arī citi Ķīnas automašīnu ražotāji, piemēram, Geely un SAIC, arī pastāvīgi uzlabo savu kvalitāti, rūpējas par drošības elementu stiprināšanu un kvalitātes problēmu novēršanu.

Ņemot vērā pastāvīgo dzīves dārdzības pieaugumu, kas pašlaik vērojams daudzās pasaules daļās, BYD ir pieredzējis to pircēju intereses pieaugumu, kuri vēlas pārslēgties uz elektriskajiem transportlīdzekļiem, bet par lētāku cenu.

Lai gan BYD pēdējo mēnešu laikā ir piedzīvojis salīdzinoši stabilu sniegumu, dažas problēmas joprojām pastāv. Viens no lielākajiem izaicinājumiem pēdējā laikā ir ES, kas nosaka augstākus tarifus Ķīnas elektriskajiem transportlīdzekļiem, kas importēti blokā.

Šis solis sekoja aizdomām, ka Ķīnas valdība subsidē vietējos EV ražotājus, tādējādi ļaujot tiem pārdot savus transportlīdzekļus par daudz lētākām cenām Eiropā, kas savukārt grauj Eiropas autoražotājus. BYD tagad saskaras ar papildu ES tarifu 17% apmērā papildus parastajam 10% tarifam akumulatoru elektriskajiem transportlīdzekļiem, ko importē ES.

Tas, iespējams, tuvāko mēnešu laikā varētu samazināt uzņēmuma Eiropas tirgus daļu, padarot Eiropas patērētājiem dārgāku uzņēmuma modeļu iegādi.

Arī BYD zīmola atpazīstamība Rietumu tirgos vēl joprojām nav ļoti spēcīga, kas bieži vien nozīmē, ka vairāki Rietumu patērētāji dod priekšroku maksāt vairāk par zīmolu, kuru viņi atpazīst un kuram vairāk uzticas, nevis izvēlas salīdzinoši nezināmu ārzemju zīmolu.

Dažos gadījumos BYD piedāvājuma cena ir tikai nedaudz zemāka nekā citiem populāriem zīmoliem, piemēram, Volkswagen, kas ne vienmēr var būt pietiekami, lai pārliecinātu pircējus izvēlēties tos.

Pastāvīgā ES un Ķīnas, kā arī ASV un Ķīnas spriedze ir radījusi pastiprinātas bažas par piegādes ķēdes bažām attiecībā uz Ķīnas zīmoliem tirdzniecības karu saasināšanās gadījumā.

Vairāki Ķīnas EV modeļi, tostarp BYD, arī ir saskārušies ar vairākām programmatūras problēmām, kā arī kvalitātes problēmām. Lai gan uzņēmumi nesen ir veikuši vairākus pasākumus, lai tos uzlabotu.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru