Pēc augstākiem ES tarifiem Ķīnas elektriskajiem transportlīdzekļiem, automašīnu ražotāji, piemēram, BYD, SAIC un Geely, ir palielinājuši savu hibrīdauto eksportu uz Eiropu, cenšoties šādā veidā palielināt savu Eiropas tirgus daļu.
Lielākie Ķīnas elektrisko transportlīdzekļu (EV) ražotāji, iespējams, ir atraduši veidu, kā apiet ES paaugstinātos tarifus elektromobiļiem, vienlaikus turpinot paplašināt savu Eiropas tirgus daļu.
Uzņēmumi, piemēram, BYD, Geely un valstij piederošais SAIC, ir palielinājuši savu hibrīda eksportu uz ES, galvenokārt tāpēc, ka uz tiem neattiecas ES tarifi. Hibrīdautomobiļos tiek izmantoti gan elektriskie akumulatori, gan iekšdedzes dzinēji.
Arī citi Ķīnas automašīnu ražotāji ir pārcēluši savas montāžas un ražošanas telpas uz kontinentu, lai vēl vairāk samazinātu tarifu izmaksas un ietekmi.
Paredzams, ka Ķīnas hibrīdautomobiļi nodrošinās sīvu konkurenci gan Japānas, gan Eiropas modeļiem, un tādi uzņēmumi kā Toyota, Honda un Nissan jau tagad daļēji šī iemesla dēļ samazinās pārdošanas apjomu. Tiek ietekmēti arī Eiropas automašīnu ražotāji, piemēram, Volkswagen.
Ķīna no šā gada jūlija līdz oktobrim uz Eiropu eksportējusi 65 800 hibrīdauto, liecina Ķīnas Pasažieru automobiļu asociācijas (CPCA) dati. Tas ir vairāk nekā trīskāršs eksportētais skaits tajā pašā periodā pērn.
BYD piedāvā hibrīda modeļus, piemēram, SEAL U DM-i, kas būs tā pirmais hibrīdmodelis Eiropā, kā arī Song Plus DM-i, savukārt Geely piedāvā plug-in hibrīda (PHEV) modeļus, piemēram, Galaxy Starship 7.
SAIC ir arī daudzi hibrīdautomobiļi, piemēram, MG6 PHEV, SAIC Roewe Erx5 Super Hybrid Edition SUV, MG3 HEV un MG EHS Plug-in Hybrid.
Paredzams, ka automobiļu rūpniecības pāreja uz EV turpināsies, neskatoties uz Trampa draudiem iznīcināt nodokļu kredītus.
ES nesen noteica paaugstinātus tarifus Ķīnas EV ražotājiem saistībā ar apgalvojumiem, ka Ķīnas valdība subsidē šos ražotājus, tādējādi ļaujot tiem pārdot savus produktus ar lielām atlaidēm Eiropas tirgū. Tas savukārt ir smagi ietekmējis vietējos Eiropas autoražotājus, kurus ES cenšas aizsargāt ar šiem tarifiem.
BYD ir aplikts ar 17% tarifu, savukārt SAIC nodoklis ir 35,3%, bet Geely likme ir 18,8%.
Lai gan šī stratēģija izvairīties no tarifiem, vairāk koncentrējoties uz hibrīdautomobiļiem, var darboties īstermiņā, tā var arī novest pie jauniem ES tarifiem pret Ķīnas hibrīdiem, īpaši, ja ietekme uz vietējiem Eiropas ražotājiem ir pārāk smaga.
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Ķīnas hibrīdi kļūst arvien populārāki ES, ir tas, ka tie ir salīdzinoši lētāki nekā Eiropas hibrīdi, kā arī EV kopumā. Šis izmaksu faktors ir kļuvis vēl svarīgāks pircējiem pēc pandēmijas, Eiropas dzīves dārdzības krīzes, kā arī augstāku procentu likmju apstākļos.
Ķīniešu hibrīdmodeļi piedāvā arī lielāku funkciju klāstu, kā arī gludāku, modernāku dizainu gan to interjeram, gan eksterjeram, kas izpelnījušies lielu Eiropas ievērību. Tas ietver arī labākas automobiļu tehnoloģijas.
Turklāt vairāki Ķīnas hibrīdu ražotāji ir arī ievērojami uzlabojuši savu uzticamību un kvalitāti, kā arī drošības vērtējumus. Šie hibrīdmodeļi bieži darbojas kā atspēriena punkts patērētājiem, kuri vēlas pilnībā pārslēgties uz EV, taču vilcinās dažādu iemeslu dēļ, tostarp nepazīstamības un izmaksu dēļ.
Hibrīdi bieži ir lētāki nekā EV, vienlaikus piedāvājot tradicionālo dzinēju komfortu pārejas periodā uz EV. Vairākās valstīs viņiem var būt arī nodokļu atvieglojumi.