Tiksim skaidrībā, vai ir vērts atvērt logus karstā laikā. Atbilde var tevi pārsteigt

Cik jauki ir vasarā doties uz smilšaino pludmali un aizmirst par visu pasaulē. Taču lielākā daļa cilvēku, iestājoties karstumam, paliek smacīgajā pilsētā. Un viņi turpina strādāt pat dienas karstākajā periodā. Dabiski, kad ārā ir dedzinoša saule, šķiet, ka gaisa vienkārši nepietiek. Un pirmā vēlme ir atvērt visus logus un ielaist ilgi gaidīto vēsumu.

Jautājumā par logu atvēršanu karstā laikā viedokļi atšķiras. Daži apgalvo, ka visam jābūt atvērtam, citi, gluži pretēji, aizver visas šķirbas. Tad logus var atvērt, vai labāk turēt ciet? Noskaidrosim šajā rakstā.

Vai lielā karstumā vajag atvērt logu

Telpas vēdināšana ir būtiska. Tas jādara katru dienu jebkuros laika apstākļos. Skābekļa trūkums telpā veicina dažādas slimības, sākot no vīrusu līdz pat anēmijai. It īpaši, ja vienā telpā atrodas vairāki cilvēki un palielinās skābekļa uzņemšana.

Tomēr logus ventilācijai vislabāk atvērt agri no rīta, pirms saule nav sasildījusi gaisu. Vai jau vakarā pēc saulrieta, kad karstums jau sāk rimties. Ja pa dienu atverat logus, vēsuma vietā ielaidīsiet telpā karstu gaisu. Un šis karstais gaiss nesniegs jums gaidīto vēsumu, bet gan saasinās situāciju. Tad telpu piepilda smacīgs gaiss, un jūs gribēsiet pēc iespējas ātrāk to pamest.

Lai karstā tveicīgā dienā uzturētu vēsumu telpā vai birojā, pēc pulksten 11 dienā nepieciešams aizvērt visus logus. Saule jau ir pietiekami sasildījusi gaisu un tad telpā ienāks tikai smacīgs karstais gaiss.

Vēl labāk, aizsedziet logus ar biezām žalūzijām vai aizkariem. Tad istabā veidojas ēna un tur būs vēss līdz vakaram.

Šādas vienkāršas darbības palīdzēs uzturēt telpu vēsu un justies tajā labi.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru