Kāpēc liftos piekar spoguli: šie ir svarīgie iemesli, par kuriem jūs, iespējams, pat nenojaušat

Lietojot liftu, mēs parasti skatāmies spogulī, lai izlabotu savu grimu vai matus.

Ja jūs domājat, ka spogulis liftā ir vajadzīgs tikai skaistuma radīšanai, vai lai cilvēki liftā nenogurtu, jūs dziļi maldāties. Patiesie iemesli ir daudz nopietnāki.

Klaustrofobijas pārvarēšana

Daudziem cilvēkiem liftā rodas klaustrofobija. Gaisa trūkuma, mazās telpas un nespējas pilnībā izprast darbības mehānismu dēļ var rasties trauksme, paātrināta sirdsdarbība un pasliktināties pašsajūta. Pateicoties lifta spogulim, šo problēmu ir viegli novērst.

Galu galā šāds, pirmajā acu uzmetienā, nenozīmīgs dekora elements palīdz radīt lielākas telpas sajūtu, mazināt trauksmi. Kad cilvēks redz savu atspulgu spogulī, viņam neviļus rodas sajūta, ka viņš nav viens.

Palīdzība cilvēkiem ar invaliditāti

Bieži vien lifts ir pārāk mazs, lai cilvēks ratiņkrēslā varētu bez problēmām apgriezties. Tāpēc spogulis palīdz cilvēkiem droši iekāpt liftā un izkāpt no tā atpakaļgaitā, aplūkojot savu atspulgu.

Papildu drošība

Kad kabīnē brauc sveši cilvēki, spogulis sniedz drošības sajūtu. Jūs varat diskrēti sekot līdzi viņu kustībām. Pēc psihologu domām, tas ne tikai pozitīvi ietekmē lifta pasažierus, bet arī veicina vispārpieņemto uzvedības normu ievērošanu.

Pat vandālisma gadījumi liftā ar spoguli ir retāki. Cilvēks redz savu atspulgu un zemapziņas līmenī nolemj uzvesties “pieklājīgi”.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru