Kā pirms stādīšanas pārbaudīt sēklu dīgtspēju: 3 vienkārši paņēmieni

Ikvienam dārzkopim vajadzētu pārbaudīt sēklu dīgtspēju – tas ir nepieciešams, lai iepriekš varētu noskaidrot, cik sēklu vajag stādīšanai un cik dīgstus tās dos.

Kā pārbaudīt sēklu dīgtspēju sālsūdenī

Ir svarīgi iepriekš zināt, ka šī metode palīdz saprast stādāmā materiāla kvalitāti – nekas cits. Tomēr arī tā ir nepieciešama – ir sēklas, kas no malas šķiet veiksmīgas, bet galu galā no tām nekas neizaug.

Pagatavojiet šķīdumu (1 tējkarote sāls uz 1 litru ūdens);

Ielejiet to traukā un ievietojiet tajā sēklas;

Nogaidiet 2-3 stundas.

Pēc šī laika nepieciešams apskatīt stādāmo materiālu. Kādas sēklas peld uz augšu – tās ir sliktas kvalitātes, bet pārējās, kas nokritušas uz trauka dibena, ir labas kvalitātes un piemērotas stādīšanai. Tās var nomazgāt un izžāvēt, ja neplānojat stādīt uzreiz, vai arī iemērkt un pēc tam ievietot zemē.

Lasi vēl: Šīs zodiaka zīmes sagaida grūtības martā: kam jābūt piesardzīgiem

Kā noteikt sēklu piemērotību sēšanai, izmantojot mitru drānu

Otrajā variantā jāpaņem mitra drāna, jānovieto tā uz liela trauka dibena un uz tās jāizklāj kalibrētas sēklas, ievērojot attālumu starp katru sēklu. Trauku pārklājiet ar vāku vai pārtikas plēvi un atstājiet to šādā stāvoklī uz dažām dienām.

Katru dienu noņemiet vāku un vēdiniet sēklas – tas palīdzēs izvairīties no pelējuma un audu izžūšanas. Tās sēklas, kas pēc dažām dienām nav sākušas dīgt, noteikti ir jāmet prom.

Kā pārbaudīt sēklu dīgtspēju, izmantojot koka skaidas

Ja gatavojaties audzēt pupiņas, zirņus, arbūzus vai kabačus, šādā veidā varat pārbaudīt sēklu dīgtspēju. Ņemiet zāģu skaidas, viegli samitriniet tās ar ūdeni (samitriniet) un vienmērīgi izklājiet tās uz izvēlētā trauka dibena 2 cm biezā slānī.

0 votes, 0 avg

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Tribīne grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 63%

0%

Pēc tam izkaisiet sēklas, saglabājot 1-2 cm attālumu starp sēklām. Pārklājiet ar zāģu skaidu kārtu un atstājiet dīgšanai. Pēc dažām dienām jūs redzēsiet rezultātu un paši sapratīsiet, kuras sēklas ir piemērotas stādīšanai.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru