Kā mazgāt un gludināt poliesteru, elastānu un citus sintētiskos materiālus

Tagad daudzi no mums ar zināmiem aizspriedumiem (vai pat neuzticību) izturas pret sintētiskajiem audumiem, bet varbūt velti mēs par tiem domājam tik slikti.

Galu galā mūsdienās apģērbs, kas izgatavots no daudzām sintētikas šķirnēm, ir diezgan praktisks. Šādas lietas ir mīkstas, turklāt vēl ļoti ilgi var saglabāt savu “tirgus izskatu”.

Protams, jūs varat sabojāt jebkuru lietu, ja to mazgāsiet vai gludināsiet nepareizi. Tāpēc jums jāzina daži noteikumi, un tad šādas problēmas jūs vairs nesatrauks.

Kā mazgāt un gludināt poliesteru

Sāksim ar mazgāšanu. Ūdens poliestera mazgāšanai nedrīkst būt karsts. Maksimālā temperatūra var būt tikai aptuveni 40 grādi pēc Celsija. Poliestera lietas labāk mazgāt ar mazgāšanas līdzekļiem, kas ir universāli. Skalojot poliesteri, neaizmirstiet ūdenim pievienot antistatisku līdzekli, kas šajā situācijā ir nepieciešams.

Tas palīdzēs novērst, ka lieta, to uzvelkot atpakaļ, nepielips pie ķermeņa. Poliesters parasti tiek žāvēts, to vienkārši pakarinot, bet jūs varat arī izklāt uz horizontālas virsmas, lai žāvētu. Arī tas ir iespējams.

Poliestera apģērbu gludināšana ir vēl vienkāršāka. Tie vispār nav jāgludina. Bet, ja jums tomēr ir nepieciešams kādu lietu izgludināt, to vajadzētu darīt ar gludekli tikai pēc tā iestatīšanas režīmā “Zīds”.

Šajā regulatora pozīcijā gludekļa pamatnes temperatūra nepārsniegs 150 grādus. Gludināšanas procesā ir nepieciešams izmantot mitrinātāju.

Ja jūsu lieta, kas izgatavota no poliestera, ir pietiekami nopietni saburzīta (un tā gadās), tad to var gludināt augstākā temperatūrā (kas pat pārsniedz 150 grādus), bet vienmēr to vajadzētu darīt caur jebkuru kokvilnas (vai citu plānu) audumu.

Kā mazgāt un gludināt acetātu

Apģērbi, kas izgatavoti no šīs sintētisko materiālu šķirnes, ir pietiekami mīksti un tikpat viegli. Taču šīs lietas ātrāk nodilst un elektrizējas spēcīgāk nekā tas pats poliesteris. Labāk tos ir mazgāt ar rokām.

To var darīt arī veļas mazgājamajā mašīnā, bet mašīnā to dara tikai tad, ja iestatīts maigas mazgāšanas režīms. Arī skalošanas laikā neaizmirstiet pievienot to pašu antistatisko līdzekli. Kad gludināsiet acetātu, tad to dariet tikai no apakšpuses un obligāti ar mitru drānu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru