Kā mazgāt segu un vai to var darīt veļas mašīnā

Katram ir skaidrs, ka viss ir jāmazgā vai vismaz jātīra, tostarp gultas veļa un arī segas un spilveni.

Šobrīd segas var iegādāties ar dažādiem pildījumiem. Tieši šie pildījumi un pats segas materiāls nosaka jebkuras segas mazgāšanas tehnoloģiju mājas apstākļos.

Skaidrs, ka mēs jau sen esam pieraduši izmantot veļas mazgājamo mašīnu, un ar rokām gandrīz neko nemazgājam. Tāpēc mūs galvenokārt interesē tikai dažādu segu šķirņu mazgāšanas process veļas mazgājamajā mašīnā.

Dažādu segu (pūka, vilnas un citu) mazgāšana veļas mazgājamajā mašīnā, protams, ir iespējama, bet, lai tā pēc tam būtu saglabājusi savu forumu un attiecīgi savas “siltās” īpašības, jums ir jāzina šīs tehnoloģijas īpatnības.

Sintepona segas mazgāšana

No sintepona izgatavotu segu var mazgāt bez īpašām problēmām. Šis segas iekšpusē esošais pildījums parasti mazgāšanas procesā “nesakrītas”, kas nozīmē, ka pēc tās mazgāšanas tās sākotnējais izskats ir gandrīz pilnībā saglabāts.

Parasti šādu segu var viegli izmazgāt veļas mazgājamajā mašīnā, tomēr nekad nenāk par ļaunu izpētīt uz izstrādājuma norādīto etiķeti, tāpēc vienmēr rūpīgi izlasiet to, pirms nolemjat šādu segu ievietot mašīnas cilindrā.

Ja esat izpētījis etiķeti, bet par mazgāšanu tās saturā nekas nav teikts, tad ir vispārīgas mazgāšanas sintepona īpašības, saskaņā ar kurām jums būs jārīkojas. Un šie noteikumi ir pavisam vienkārši. Sinteponam nepatīk augsta temperatūra, maksimāli 40 grādi, un tas ir jāmazgā tikai “delikātā” mazgāšanas režīmā. Vislabāk ir izmantot nevis pulveri, bet gan šķidros mazgāšanas līdzekļus.

Ja jums nav šāda šķidrā līdzekļa, varat mazgāt arī ar pulveri, bet tikai obligāti mīkstu. Vairāk nav nekādu būtisku ierobežojumu attiecībā uz jebkuru sintētisko izstrādājumu mazgāšanu veļas mazgājamajā mašīnā.

Kad mašīna apstājas, jūsu uzdevums ir izņemt segu no tās, labi iztaisnot un pakārt, lai tā izžūtu. Lai sasniegtu labākus rezultātus un saglabātu segas formu, žāvēšanas laikā jums tā pāris reižu jāpārgriež un pāris reižu jāsakrata.

Lasi vēl: Nedariet šīs 5 lietas, lai nesabojātu savu laulību: labākie padomi

Iespējams, ka jūsu veļas mazgājamā mašīna nav tik liela kā pati sintepona sega, un to būs ļoti grūti iebāzt. Tad viss būs jādara ar rokām.

Tas ir daudz grūtāk, un, ja jūs to berzēsiet ar rokām bez sagatavošanās, rezultāts, visticamāk, jūs neapmierinās. Tāpēc labāk vispirms iztīriet visas netīrākās vietas uz šādas segas.

To var izdarīt ar to pašu suku un jebkuru piemērotu mazgāšanas līdzekli. Vēl viens diezgan svarīgs punkts, mazgājot šādu segu ar rokām. Kad tā būs slapja, tā kļūs daudz smagāka, tāpēc, ja jums blakus nebūs palīga, nebūs viegli to izvilkt no vannas.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru